Sunteți pe pagina 1din 2

Contactele

Inspectoratului Muncii al Sindicatelor


(Denumirea subdiviziunii, adresa, nr. Telefon)
Functia

Numerele de telefoane

Numele, prenumele,
patronimicul

serviciu

mobil

Conducerea
MD-2012, mun. Chiinu, str. 31 August 1989, 129, bir. 610

eful Inspectoratului
Muncii al
Sindicatelor
ef-adjunct,
Inspectoratul
Muncii al
Sindicatelor

Gheorghe Burbulea

Elena Carchilan
Linia fierbinte/fax

0-22-266-570
gheorghe.burbulea@cnsm.md

068199932
067562132

0-22-266-577
elena.carchilan@cnsm.md

067604905

0-22-234-090

Zona Centru
MD-2012, mun. Chiinu, str. 31 August 1989, 129, bir. 305. (mun. Chiinu, Anenii Noi,
Ialoveni, Criuleni, Dubsari, Clrai, Hnceti, Nisporeni, Orhei, Leova, Streni
Inspector
principal de munc

Victor Iaroenco

Inspector
superior de munc

Gheorghe Madan

Inspector
superior de munc

Andrei Adam

0-22-266-693
victor.iarosenco@cnsm.md
0-22-266-608
gheorghe.madan@cnsm.md
0-22-266-588
andrei.adam@cnsm.md

067592850
067562133
067562855

Zona Nord
MD-3122, mun. Bli, str. Dostoievski, 63, biroul 30. (mun. Bli, raioanele Briceni, Ocnia,
Dondueni, Drochia, Edine, Glodeni, Fleti, Floreti, Rcani, Sngerei, Soroca, oldneti,
Rezina, Teleneti, Ungheni)
Inspector
principal de munc

Alexandru Pascari

0-231-6-33-53 (fax)
alexandru.pascari@cnsm.md

067592853

Inspector
superior de munc

Nicolai Prepelia

0-231-6-33-53 (fax)
nicolai.prepelita@cnsm.md

067592851

Inspector
superior de munc

Ivan Vartic

0-231-6-33-53 (fax)
ivan.vartic@cnsm.md

067592854

Zona Sud
(raioanele Cueni, Cantemir, Cahul, Cimilia, Basarabeasca, tefanVod, Taraclia,
UTA Gagauzia)
Inspector
principal de munc

Vasile Siloci

0-243-242-85 (fax)
vasile.siloci@cnsm.md

067592849

2
Not: Numerele de telefoane-fax 0-231-6-33-53 i 0-243-2-42-85 snt i linii ferbini, la care se
pot lsa mesajele n regim nonstop.