Sunteți pe pagina 1din 1

CLARIFICARE

Intrebare
1. Va rog sa ne spuneti daca formularul nr. 23 din Sectiunea formulare este obligatoriu pentru ca
cerinta lui se regaseste si in anexa formularului nr. 8.
2. Tot in Sectiunea Formulare , apare formularul nr. 14 Recomandare, nu l-am regasit in
cerintele din fisa de date, este obligatoriu ?

Raspuns
1. Formularul 23 nu este obligatoriu.
2. Intrucat cerinta din fisa de date a achizitiei a fost pct. III.2.3. a) ..Fisele de experienta
similara vor fi insotite de certificari de buna executie, in conformitate cu prevederile art. 188 alin. 3
litera a din OUG 34/2006, consideram ca formularul nr. 14 recomandare prezentat in
documentatia de atribuire (sectiunea formulare si modele) nu este obligatoriu dar poate fi utilizat la
intocmirea ofertei (certificari de buna executie).
In concluzie: cerinta poate fi indeplinita de ofertant prin prezentarea documentelor privind
certificarile de buna executie in forma dorita de acesta.

Primar,
Pungan Ovidiu