Sunteți pe pagina 1din 12

Localizare asezaminte religioase in Romania / Location of religious sites in Romania

Denumire / Description Coordonate Est,Nord,0 / Co-ordinates,


East,North,0
Altar secuiesc 25.83458050320868,46.37777512510789,0
Arhiepiscopia Romanului si a Bacaului 26.92998649387966,46.91730161421005,0
Basilica Cacica 25.89939949764939,47.6378568655564,0
Biserica Adormirea Maicii Domnului 25.93479356919229,44.56455632995809,0
Biserica Alba (Baia) 26.20840099949212,47.42701988362311,0
Biserica Arbore 25.92906819962705,47.73328300524874,0
Biserica Bogata 25.35481484689585,45.97959758877665,0
Biserica cetate Agnita 24.62385517974106,45.97349834737345,0
Biserica cetate Cisnadioara 24.11214571207066,45.7030947966624,0
Biserica cetate Garbova 23.72738020381773,45.8613314609097,0
Biserica cetate Ilieni 25.76910953502249,45.79741673689246,0
Biserica Conventuala Minorita Sf. Treime 25.51975105454709,45.51977740853608,0
Biserica Corbii de Piatra (1512) 24.81096575164266,45.27555645797025,0
Biserica de Jos (Frasinei) 24.26407403827789,45.22862516934914,0
Biserica Densus 22.80527006006305,45.58241972718653,0
Biserica Desesti (lemn) 23.85456115030738,47.77385033209916,0
Biserica domneasca Sf. Nicolae 24.67583911290554,45.14174624002815,0
Biserica Dragos Voda 25.60446195022608,47.86904351337829,0
Biserica evanghelica Herina (sec. XIII) 24.41923176689562,47.02010141862183,0
Biserica fortificata Apold 24.81803,46.12544,0
Biserica fortificata Biertan 24.52164844139255,46.13539530666017,0
Biserica fortificata Bradeni (Henndorf) 24.82821358179705,46.07800936863799,0
Biserica fortificata Buna Vestire (Raducanu) 26.61274451786422,46.27648248319307,0
Biserica fortificata Cincsor 24.83510806513329,45.83653047176482,0
Biserica fortificata Cisnadie 24.15115,45.71336000000001,0
Biserica fortificata Cristian 24.02867891553083,45.78480730273186,0
Biserica fortificata Dobarca 23.76644147007638,45.84841599396201,0
Biserica fortificata Harman 25.68516741580548,45.71523707970912,0
Biserica fortificata Homorod 25.27863731592501,46.04125739742437,0
Biserica fortificata Messendorf 24.98034840278408,46.09038478095344,0
Biserica fortificata Rotbav 25.55698442827106,45.83757785126261,0
Biserica fortificata Saros 24.54389,46.20725,0
Biserica Maria Ciclova (catolica) 21.72518351703477,45.02198943160108,0
Biserica Manastirii Cebza (sec. XVIII) 21.06700769177966,45.56113024752371,0
Biserica monument Strei 22.98881325986194,45.71649494284538,0
Biserica Neagra 25.58875561072324,45.64112297467078,0
Biserica Sadova 25.50219037324921,47.54244165391072,0
Biserica Sf. Nicolae - Pitigaia (ruine, 1796) 26.34339501204531,44.36347022976134,0
Biserica Sf. Nicolae (Roznov) 26.50746891075538,46.83552392122887,0
Biserica Sf. Sava 27.58849,47.16181,0
Biserica Stelea (1645) 25.46221716935564,44.92895411081842,0
Biserica Trei Ierarhi (1639) 27.58417185604878,47.15961561905475,0
Biserica Tebea (Avram Iancu) 22.73575832395285,46.16820400035428,0
Biserica Vinga (catolica) 21.2009786255867,46.00914786170085,0
Bolnita Cozia 24.31430121890719,45.27163271266124,0
Capela 26.31046411933009,44.47460438172018,0
Capela Gheorghe Bibescu 25.99315328134409,44.52650238864447,0
Capela Ghica-Ghergani 25.72442751992768,44.63874751558348,0
Capela Sf. Ana 25.80075573051868,46.79529109500227,0
Capela Sf. Filofteia 24.66325927312715,45.24526796845697,0
Capela Stirbei 25.93783943782235,44.56715932163099,0
Capela WWI 26.25899494519213,46.3483164512956,0
Catedrala arhiepiscopala Constanta (1885) 28.64720462896927,44.1791139773494,0
Catedrala Baia (ruine) 26.2134131744705,47.42214391085765,0
Catedrala Mitropolitana Cluj (1933) 23.59603525807351,46.77187202517013,0
Catedrala Mitropolitana Craiova (1645) 23.79169764349386,44.31507550160453,0
Catedrala Mitropolitana Iasi (1842) 27.58158064949961,47.16136499570705,0
Catedrala Mitropolitana Targoviste 25.46023019040069,44.92544549330107,0
Catedrala Mitropolitana Timisoara (1946) 21.22443998216911,45.75102106745494,0
Catedrala Ortodoxa Slatioara 26.11402254064085,47.37861332340525,0
Catedrala Patriarhala (1658) 26.09810397233161,44.42464774828272,0
Catedrala Romano-Catolica Iasi 27.58317756260482,47.1604026073263,0
Catedrala Mitropolitana Sibiu (1906) 24.14763,45.79473,0
Cavoul Teleki 24.64294595001986,46.63953170617895,0
Centru Ecumenic International 25.38137976893943,45.06799028664302,0
Centrul Eparhial Iasi (1769) 27.58337230538511,47.16120644476121,0
Chilia Daniil Sihastrul 25.61805708387706,47.86520506305532,0
Chilia lui Dionisie Torcatorul 26.43689092893381,45.4234658357385,0
Chilia lui Iosif 26.43985759428108,45.42669412837828,0
Chilii vechi in stanca 26.15851695060892,45.63238897694107,0
Cimitir Commonwealth WWI 26.09571895709417,44.70844161083537,0
Cimitir pre-crestin 28.75035686971684,44.57522487026022,0
Cimitir vechi 28.4957142497646,43.78502152219869,0
Cimitirul eroilor (RO, RU, DE, BG, RS) 28.17496468916395,44.27054728400562,0
Cimitirul eroilor WWI 24.53501423863381,45.25243012790556,0
Cimitirul eroilor WWI Tabla Butii 26.05152050783559,45.47095716828843,0
Cimitirul Eternitatea 27.60885374493248,47.16786352539258,0
Cimitirul german Tariverde 28.59245867086784,44.56236837471777,0
Cimitirul Ghencea II 26.01945452092423,44.40174002347818,0
Cimitirul Ghencea III 25.97923363099918,44.40764471950853,0
Cimitirul Vesel 23.69887020496372,47.97220916865457,0
Crucea Talienilor 25.88546512282377,47.27376974167741,0
Grota Sf. Antonie 24.1763544167269,45.20627938426991,0
Institutul teologic adventist 26.27852902214076,44.42298991004326,0
Liceul Romano-Catolic Sf. Iosif 26.89989868359039,46.60620166096911,0
Manastirea Adam 27.7362316984967,46.02682213627617,0
Manastirea Adamesti (1991) 25.2676059312195,44.00167977540014,0
Manastirea Adancata (1999) 26.35429786156552,47.7117225919045,0
Manastirea Afteia (sec. XVII) 23.45095354524174,45.83701960901485,0
Manastirea Agafton (1729) 26.60029916231922,47.70592033706114,0
Manastirea Agapia (1644) 26.23561737223454,47.17015891625865,0
Manastirea Albac-Rogoz (1999) 22.96590497110057,46.43344790212951,0
Manastirea Alexandru Vlahuta 27.62997223300491,46.42050322061647,0
Manastirea Almas (1659) 26.32924823431895,47.01275436305753,0
Manastirea Aninoasa (1677) 24.9278505357515,45.1905580190777,0
Manastirea Antim (1713) 26.09387075156971,44.42641095122369,0
Manastirea Arnota (1636) 24.04463142084026,45.19640606904739,0
Manastirea Axiopolis (1997) 28.02149654083375,44.33379146969095,0
Manastirea Balaciu (1841) 26.88977573317755,44.61074180464664,0
Manastirea Barbu (1669) 26.6925712001303,45.21623091514194,0
Manastirea Baia Borsa (2001) 24.71653448478986,47.6792132133639,0
Manastirea Bals (1776) 26.78221432291145,47.53003105181383,0
Manastirea Basarabi (sec. IV) 28.40670760230541,44.16721944750475,0
Manastirea Bascovele (1685) 24.65981679938463,44.98863827445879,0
Manastirea Baisoara (1991) 23.41986201131256,46.57595927455267,0
Manastirea Balteni (ruine) 26.03103587436721,44.70925125766702,0
Manastirea Baldana (1831) 25.76454292851603,44.59563190150106,0
Manastirea Barnova (1662) 27.62656907509953,47.0743002809632,0
Manastirea Barsana (sec. XIV) 24.09220524839734,47.79245473630489,0
Manastirea Berca (1694) 26.67986873764918,45.29034573864787,0
Manastirea Berivoii Mari (1748) 24.97571050404928,45.68315308236498,0
Manastirea Bezdin 21.0267947511384,46.13964413038848,0
Manastirea Bisericani (1498) 26.2388434357615,46.95883742159272,0
Manastirea Bistrita (Neamt, 1402) 26.28846551618172,46.95831609760058,0
Manastirea Bistrita (Valcea, 1490) 24.04035663442665,45.18867336624867,0
Manastirea Bociulesti (ruine) 26.58663832956188,46.79721601214137,0
Manastirea Bogdana (sec. XII) 25.91772016413235,47.84283545200487,0
Manastirea Bogdana (1670) 26.8405579847798,46.18321355427746,0
Manastirea Bogdanesti (sec. XIV) 26.26605445069057,47.38329196615222,0
Manastirea Bogdanita (1847) 27.67121721190303,46.50217813293607,0
Manastirea Boia 24.33890412873343,45.48128909778137,0
Manastirea Boldesti (1996) 26.41739790249783,47.01783859097236,0
Manastirea Bradu (ruine) 26.55056107838449,45.18488759808327,0
Manastirea Bradatel (rit vechi) 26.15781228113627,47.5015095941279,0
Manastirea Bradet 25.75909141857448,45.54317566153993,0
Manastirea Braditel 26.40782832774329,47.09424231057005,0
Manastirea Branceni (1998) 25.39297957721492,43.88047454733052,0
Manastirea Brancoveni (sec. XV) 24.30601602795401,44.3043668449141,0
Manastirea Brancoveanu (Sambata, 1696) 24.79501724884601,45.69043031917311,0
Manastirea Brebu (1640) 25.76720683110456,45.18175247070537,0
Manastirea Brosteni (2001) 26.55558186986981,47.31120811508429,0
Manastirea Bucium (1863) 27.63924572560106,47.11397753556062,0
Manastirea Bucium 25.08251605959393,45.70342139406796,0
Manastirea Buciumeni (sec. XV) 27.29228802440872,46.03387565430615,0
Manastirea Bujoreni (sec. XVI) 27.85052160423508,46.28274300800572,0
Manastirea Buluc (1679) 27.00399321268382,45.80330048189107,0
Manastirea Buna Vestire (Malu Spart, Bolintin Vale, sec. XV) 25.68950652331852,44.41301504262415,0
Manastirea Buna Vestire - Oradea (1998) 21.89676775696069,47.1031106137088,0
Manastirea Bunea (1654) 25.35864644175057,45.06162653205831,0
Manastirea Bunesti (1991) 25.11045133969947,46.09194659162108,0
Manastirea Caraclau (2000) 26.73131384054633,46.31462697038327,0
Manastirea Caraiman (1998) 25.52942062388921,45.40732218908262,0
Manastirea Carta (Cisterciana - ruine, 1202) 24.56858484445946,45.79167657773099,0
Manastirea Casiel (1765) 23.9264430260917,47.33014606661877,0
Manastirea Casin 26.69788081994128,46.15555465674364,0
Manastirea Caldarusani (1638) 26.26417789520556,44.67760505407603,0
Manastirea Calugara (1858) 21.76459666669185,45.02234742120853,0
Manastirea Caluiu (1515) 24.03135136557889,44.46171821185843,0
Manastirea Camarasesti (1780) 23.52016551997863,44.9612994850613,0
Manastirea Camarzani (sec. XIX) 26.38693451735906,47.39896640386522,0
Manastirea Carlomanesti (1445) 27.61449254329458,45.99303208890282,0
Manastirea Carnu (1546) 26.40131389288013,45.27817992810489,0
Manastirea Cartisoara (1991) 24.59225265728161,45.69252177125258,0
Manastirea Cebza (sec. XVIII) 21.06416997628613,45.55896600291182,0
Manastirea Celik Dere (1846) 28.58154244257717,45.12641720289465,0
Manastirea Ceptura (sec. XIX) 26.32996176927578,45.01000734486505,0
Manastirea Cerneti (1662) 22.71094277678048,44.64020755040477,0
Manastirea Cernica (1608) 26.25813779171262,44.434917163382,0
Manastirea Cetateni - Cetatuia (1595) 25.20979233393197,45.21684358766539,0
Manastirea Cetatuia (1672) 27.58483189331231,47.1310225297381,0
Manastirea Cheia (1835) 25.94231367812201,45.455138299884,0
Manastirea Chiajna (ruine, sec. XVIII) 25.99799197696989,44.47932209656742,0
Manastirea Chiroiu-Ungureni (2005) 26.49645600861697,44.59226570907643,0
Manastirea Chitorani (sec.XIV) 26.11835127194727,44.97402731523435,0
Manastirea Christiana (1992) 26.1045896533241,44.48381273255011,0
Manastirea Ciocanu (sec. XVII) 24.97789258982849,45.26702164956444,0
Manastirea Ciocanesti (Schitul Suhard, 1993) 25.2158151417208,47.46071609892918,0
Manastirea Ciolanu (1568) 26.54653339594734,45.23560392149859,0
Manastirea Ciolpani (sec. XVIII) 26.71284470734097,46.74706586140136,0
Manastirea Cipaieni (1996) 24.15117158082945,46.54562790224079,0
Manastirea Circea (1992) 23.88945558570759,44.27649710105577,0
Manastirea Ciucea + Octavian Goga (1939) 22.81501790119393,46.94796161199049,0
Manastirea Clocociov (sec. XVI) 24.36442454672362,44.41161225271995,0
Manastirea Cobia (1572, parasita) 25.33538676375929,44.7827164931294,0
Manastirea Cocos (1835) 28.41544109790069,45.21255934121972,0
Manastirea Codru (Cerbu-Ciucurova, 2000) 28.43439657021066,44.93305313890673,0
Manastirea Colilia (1945) 28.41268302350758,44.6038594045873,0
Manastirea Comana (1461) 26.1426488074849,44.17642286023442,0
Manastirea Cornetu (1666) 24.301241,45.38786900000001,0
Manastirea Cornu (2008) 25.71551088772101,45.16436003611417,0
Manastirea Cosula (1535) 26.77450976840291,47.62262535146849,0
Manastirea Cosustea-Crivelnic (aec. XVII) 22.71539039295056,44.86023160255026,0
Manastirea Cotesti (1720) 27.04033361691992,45.65067741653332,0
Manastirea Cotmeana (1292) 24.6215674169865,44.9616182985279,0
Manastirea Cotumba (1766) 26.18095629486686,46.48737850534781,0
Manastirea Cozancea (1656) 26.96559449844247,47.68907350505706,0
Manastirea Cozia (1388) 24.31559914844594,45.27158163943841,0
Manastirea Crasani (2000) 26.86625511255307,44.59216113591605,0
Manastirea Crasna (sec. XVIII) 25.92645002222695,45.2952141588937,0
Manastirea Crangu (2001) 25.0533560556284,43.83877170634627,0
Manastirea Crisan-Vaca (1992) 22.78019346741896,46.16921861949206,0
Manastirea Crucea (2005) 28.21382189154292,44.50414066259616,0
Manastirea Cudalbi (Gologanu, 1938) 27.72783119818733,45.74400284980067,0
Manastirea Curtea de Arges (sec. XIII) 24.67507715368564,45.15683831225497,0
Manastirea Dagata-Dobrovat (1504, 1959) 27.28021405539409,46.92515744568043,0
Manastirea Dalhauti (1469) 27.0120114657682,45.69516773314342,0
Manastirea D. Cantemir (1692) 28.01838390522133,46.57941480156911,0
Manastirea Dealu (1451) 25.48187694721261,44.95871335419682,0
Manastirea Dealu Mare (1865) 23.5338548683808,45.18112235956563,0
Manastirea Dealu Mare (1992) 23.79657836832081,47.36969059302423,0
Manastirea Dejani (sec. XVIII) 24.91091494424381,45.67263505537866,0
Manastirea Deleni (2003) 28.0241921669167,44.10622214360831,0
Manastirea Delta Neajlovului (2005) 26.08373787769552,44.17880647624706,0
Manastirea Dervent (1923) 27.4808152982612,44.10806636880518,0
Manastirea Diaconesti (1998) 26.25332194567529,46.45509182916307,0
Manastirea Dinogetia (2004) 28.1402947078095,45.37800442360885,0
Manastirea dintr-un lemn (sec. XVI) 24.18081370445441,45.02537279640211,0
Manastirea Doamnei (Paraul Doamnei, 1658) 25.37343262886671,46.92860868389296,0
Manastirea Dobresti (2005) 21.94459819875958,45.91134317265026,0
Manastirea Dobrovat 27.70531601470701,46.97045648853366,0
Manastirea Dobru 26.24715584258588,47.20687943136156,0
Manastirea Dorna-Arini (2004) 25.4136293439864,47.34262490378372,0
Manastirea Dragomiresti (1926) 24.29009930089406,47.67248273494068,0
Manastirea Dragomirna (1609) 26.22960144596404,47.7576033808113,0
Manastirea Draganesti Vlasca (1998) 25.58043993994079,44.12351300157373,0
Manastirea Dridu (1993) 26.47092777493413,44.71476272734693,0
Manastirea Dumbrava (1996) 23.79561348887545,46.43928670068961,0
Manastirea Dumbravele (1712) 26.40287593367254,47.06333729144134,0
Manastirea Dumbraveni (2004) 28.00285212437004,43.93073810651912,0
Manastirea Duminica Sfintilor Romani (2006) 26.14942442175023,44.38250351734582,0
Manastirea Dunarea de Jos 28.02073977190165,45.40913821713783,0
Manastirea Durau (sec. XVII) 25.92062945856781,46.99821148806346,0
Manastirea Fardea (Surduc, 2001) 22.18060454033647,45.74555072014474,0
Manastirea Faget (1993) 24.96846388633141,45.87975264929889,0
Manastirea Fagetel (1903) 25.93144734326299,46.46882520167293,0
Manastirea Feredu-Siria (1761) 21.6550012404066,46.24131324201454,0
Manastirea Floresti (1598) 27.5574352675994,46.55357986979616,0
Manastirea Floresti-Tauti (1994) 23.50976590149017,46.72279514664519,0
Manastirea Frasinei (1710) 24.26142607939271,45.23902742283933,0
Manastirea Fratilesti-Suditi (2007) 27.62974194693692,44.54949964398959,0
Manastirea Frumoasa (1839) 27.5859144072024,47.13893434605298,0
Manastirea Gai (1762) 21.27339839559097,46.21826348287716,0
Manastirea Galata (1584) 27.56888935851684,47.14565298549853,0
Manastirea Ghighiu (sec.XVI) 26.06517980800442,44.90081847115786,0
Manastirea Glavacioc (1441) 25.25644922203053,44.47210741943523,0
Manastirea Godeanu (2009) 22.61818453060535,44.8011503214944,0
Manastirea Golia (sec. XVI) 27.58941155344069,47.16432981267094,0
Manastirea Gorovei (1742) 26.34797603892796,47.87752471010734,0
Manastirea Govora (sec. XIV) 24.21994929119646,45.06295860252395,0
Manastirea Grajdeni (1538) 27.79040654256608,46.18076145658304,0
Manastirea Gura Motrului (sec. XIV) 23.44434156521946,44.55168068568045,0
Manastirea Guranda (1945) 27.05241661346891,47.78383111455201,0
Manastirea Hadambu (1659) 27.42943730545349,47.01130839536323,0
Manastirea Habra (1600) 23.60993647306818,47.60200194014627,0
Manastirea Hagieni (2001) 27.75527941541252,44.64680752795842,0
Manastirea Hagigadar (Armeneasca, 1512) 26.23264296753081,47.6210126683079,0
Manastirea Halmyris (2007) 29.20501435669427,45.02245537430381,0
Manastirea Hlincea (sec. XVI) 27.58183195080484,47.11141354037764,0
Manastirea Hodos-Bodrog (1177) 21.1846877313047,46.13319142680874,0
Manastirea Horaita (1822) 26.2791704715874,47.05822416216676,0
Manastirea Horezu (1693) 24.00696062817484,45.16959180798131,0
Manastirea Hotarani (ruine) 24.40994150917645,44.16375127899163,0
Manastirea Humor (sec. XV) 25.85640080029837,47.59412439178467,0
Manastirea Ianculesti (2005) 26.20226742233101,45.16200113845966,0
Manastirea Icoana (1996) 23.57279616092665,45.18044039391415,0
Manastirea Ieud (2003) 24.24647925872615,47.66440288555063,0
Manastirea Ilva Mare (1992) 24.91938410254593,47.37437544336149,0
Manastirea Inaltarea Domnului - Mestecanis (1999) 25.36796938590706,47.43412898085757,0
Manastirea Izbuc (1928) 22.48807117450725,46.3948432381285,0
Manastirea Izvorul lui Miron (Romanesti, 1912) 22.32377700191337,45.81838706581358,0
Manastirea Izvorul Muresului (1996) 25.70041835214493,46.62176315084121,0
Manastirea Izvorul Negru (Moisei, 1672) 24.54613852869495,47.63550027537062,0
Manastirea Izvorul Tamaduirii (2005) 28.17691599650075,45.25541697321236,44
Manastirea Inaltarea Domnului (2001) 28.17248312079422,44.27124503672957,0
Manastirea Inaltarea Domnului (Cota 1000, 1994) 25.51056401670831,45.30639121925549,0
Manastirea Jercalai 26.24986000000001,44.996973,0
Manastirea Jiana (2008) 22.77068310949322,44.41943114426568,0
Manastirea Jitianu (sec. XV) 23.80139583263702,44.27184213677653,0
Manastirea Lainici (sec. XIV) 23.3923635976265,45.26426875850307,0
Manastirea Lacuri (1724) 26.84657100844306,47.47079656021554,0
Manastirea Lacu Sarat (1996) 27.91763548163587,45.21593684905043,0
Manastirea Lapusna (1997) 25.21322503904193,46.76800231768446,0
Manastirea Lepsa (noua) 26.56574161474005,45.96834949717216,0
Manastirea Lepsa (1774) 26.59362528181886,45.93848050587401,0
Manastirea Letea (2004) 29.51772370219026,45.29542057672861,0
Manastirea Libertatea (2000) 27.49825526589259,44.26798009166753,0
Manastirea Lipnita (2004) 27.64010704604988,44.10366880851781,0
Manastirea Lipova (1736) 27.18613724987127,46.71518434651703,0
Manastirea Lunca Apei (1996) 23.19908650864361,47.76568288156577,0
Manastirea Luncanii de Sus 22.31587747787499,45.73914568135592,0
Manastirea Lupsa (1429) 23.17414347724392,46.375915372559,0
Manastirea Maglavit (1936) 23.06570206316795,44.03240888598262,0
Manastirea Mamu (sec.XVI, camin-spita) 24.18938958520135,44.57592050008351,0
Manastirea Marius (1992) 23.19729052316086,47.65762990275162,0
Manastirea Magura (1655) 26.58699240006699,46.2704013428596,0
Manastirea Mainesti (1743) 24.10593450607898,44.3298596807214,0
Manastirea Malaiesti (2004) 26.00043766298658,45.10888650385511,0
Manastirea Malinesti (1826) 27.28165140259583,46.78426493180492,0
Manastirea Marcus (1991) 25.8697665139744,45.72850818045302,0
Manastirea Maxineni (1637) 27.72785946425274,45.43470141815105,0
Manastirea Miclauseni (1823) 26.92578951317971,47.09742771231202,0
Manastirea Moldova-Sulita (1989) 25.21912836568289,47.68953535323621,0
Manastirea Moldovita (1532) 25.5712075332201,47.65704425662366,0
Manastirea Moreni (sec. XVI) 27.7322160843947,46.51349450297493,0
Manastirea Morisena-Cenad (2003) 20.59265798716031,46.11382326650898,0
Manastirea Mraconia (1453) 22.29360515250673,44.6374183336168,0
Manastirea Musunoaiele (sec. XVII) 27.04033351681571,45.99895828370617,0
Manastirea Nasterea Sf. Ioan Botezatorul (Poiana lui Bors, 2000) 27.41322469415703,46.62237329788819,0
Manastirea Namaiesti (1503) 25.10989270648312,45.30471436607618,0
Manastirea Nasturelu (2002) 25.47491344733733,43.65996529265571,0
Manastirea Neamt (1210) 26.20851851107713,47.26339034040026,0
Manastirea Nechit (sec. XV) 26.3939989000032,46.76914657484639,0
Manastirea Negoesti-Soldanu (ruine) 26.50608574164257,44.22723537450627,0
Manastirea Negru Voda (1215) 25.04077513919181,45.26406980707107,0
Manastirea Nera (1994) 21.68897533803359,44.89537372072903,0
Manastirea Nicula (1552) 23.95586825092843,47.00222885931635,0
Manastirea Nima Raciului (1996) 24.44035422541904,46.69059570257129,0
Manastirea Nocrich (1990) 24.44949505578023,45.87247704496708,0
Manastirea Nucet (sec. XIV) 25.54165599094057,44.78257594458439,0
Manastirea Oasa (1990) 23.61071703677685,45.57244729352332,0
Manastirea Orata (1954) 25.29355550502655,47.54766457446034,0
Manastirea Orlat (1993) 23.94646391331335,45.75641200555563,0
Manastirea Parepa (2003) 26.35995462505581,44.90410552788191,0
Manastirea Parincea 27.09751703662553,46.49575016845532,0
Manastirea Partos (sec. XVI) 21.12351125049421,45.33559180230795,0
Manastirea Parva-Rebra (1755) 24.4895431115963,47.37559935097956,0
Manastirea Pasarea (1813) 26.30790714671365,44.47577600343917,0
Manastirea Partestii de Jos (2000) 25.92445572051142,47.60225673370183,0
Manastirea Patrangeni-Negoiu (1910) 23.27551300776271,46.08416610409486,0
Manastirea Patroaia-Deal 25.21586403265556,44.7138306666232,0
Manastirea Patrunsa (1740) 24.10101398897178,45.22417402955025,0
Manastirea Pangarati (sec. XIV) 26.17998456361402,46.93291795855238,0
Manastirea Parvesti (1666) 27.74192260077734,46.47537912717409,0
Manastirea Pestele-Cotargasi (1994) 25.76465984060947,47.29412906864226,0
Manastirea Pestera - Garcina (1990) 26.33755104892855,46.97157583445728,0
Manastirea Pestera Ialomitei (sec. XVI) 25.43844923161745,45.39152744331351,0
Manastirea Pestera Sf. Apostol Andrei (1944) 27.82569878706253,44.09088215519157,0
Manastirea Pesterea Sf. Ioan Casian (2001) 28.45227248773294,44.48987531631735,0
Manastirea Petru Voda (2003) 25.96394045975983,47.17849596804715,0
Manastirea Piatra Fantanele (1928) 25.0104487065695,47.23903743772361,0
Manastirea Piatra Seaca (2010) 23.57188148184408,45.40200229080254,0
Manastirea Piatra Sfanta (Tarata, 1754) 27.64019680527072,47.09073499145665,0
Manastirea Piatra Taieturii (1933) 25.23804267342579,47.24383721011744,0
Manastirea Pietroasa Mare (2001) 21.84503611103653,45.6247866159824,0
Manastirea Pissiota (1928) 26.019219182482,44.76253812889705,0
Manastirea Plaviceni 24.6075442915063,43.98475178157439,0
Manastirea Plaviceni (Alunisul, 1648) 24.67860600173328,43.9740101823637,0
Manastirea Plumbuita (1564) 26.13475032804029,44.47181512864317,0
Manastirea Plutonita-Doroteia (sec. XVII) 25.80565343485222,47.51489933442456,0
Manastirea Poarta Alba 28.39606673751287,44.21630589207965,0
Manastirea Podgoria Copou (1683) 27.54831652679717,47.19302291943577,0
Manastirea Podu Cosnei (1924) 25.17964118705132,47.37285799459468,0
Manastirea Poglet (1734) 27.12179921431746,46.3131160537577,0
Manastirea Poiana Marului (1730) 26.72685699898688,45.57046592949367,0
Manastirea Polovragi (1505) 23.78899984219674,45.19294116372001,0
Manastirea Popanzalesti (1678) 24.07678662342575,44.27821010961402,0
Manastirea Portarita (1993) 23.25555720238924,47.86882208905851,0
Manastirea Predeal (1774) 25.5680580446992,45.48811370144313,0
Manastirea Preutesti (2000) 26.37758526570122,47.4256976376521,0
Manastirea Prislop (sec. XIV) 22.85249073035984,45.63219790888631,0
Manastirea Probota (sec. XIV) 26.62273391110304,47.37505971636089,0
Manastirea Putna (1465) 25.59771823163753,47.86573504445693,0
Manastirea Putna-Almaj (1996) 22.17024452313352,44.93270300598164,0
Manastirea Radu Voda (1509) 26.10743694762737,44.42412246329985,0
Manastirea Rafaila (1834) 27.3548099987697,46.8026864101075,0
Manastirea Ramet (sec. XIV) 23.52089329776664,46.3014047111233,0
Manastirea Rachitoasa (1697) 27.35574114606241,46.44708874865415,0
Manastirea Ratesti (1634) 26.63200824411198,45.30676916571746,0
Manastirea Razboieni (1496) 26.55129064335538,47.09591131659509,0
Manastirea Razoare (2005) 24.15094456939893,46.68349114692795,0
Manastirea Rasca (1542) 26.21054477117733,47.35322945363463,0
Manastirea Rasca (2002) 23.04203065222637,46.69398850195287,0
Manastirea Recea (1686) 27.06904119615133,45.55229669306566,0
Manastirea Recea (1982) 24.41910535494395,46.46326880923913,0
Manastirea Rimetea (2000) 23.58061017904609,46.48309541647751,0
Manastirea Robaia (1593) 24.73605157298496,45.25020641237133,0
Manastirea Rogozu (1647) 27.02719216939242,45.49837872773202,0
Manastirea Runc (1457) 26.7452941002108,46.74817720451746,0
Manastirea Runcu (1997) 25.31338337179715,45.23845144865152,0
Manastirea Ruoaia (1995) 24.034138537892,47.52638715697828,0
Manastirea Sadova (1633) 23.92527271649255,43.90558969462494,0
Manastirea Salva (1994) 24.37307994617894,47.31224203255502,0
Manastirea Saon (1846) 28.54234851641013,45.21631564881022,0
Manastirea Samurcasesti (1808) 25.87696703304198,44.43737095347738,0
Manastirea Sapanta-Peri (1997) 23.70050948206652,47.98300738443433,0
Manastirea Saraca (sec. XIII) 21.41675054111805,45.35101344416837,0
Manastirea Sambata Noua (2010) 28.41099718921385,44.84078282501941,0
Manastirea Sanmartinul de Campie (sec. XIII) 24.42649094630442,46.72711927833218,0
Manastirea Schimbarea la Fata (1558) 23.64084498145198,46.53519732050827,0
Manastirea Schimbarea la Fata (1996) 28.02126690849255,46.67324565630029,0
Manastirea Schitul Onegii (1780) 26.71089519777409,47.57889177121298,0
Manastirea Secries-Moldovita (2005) 25.59936607484809,47.75844250609731,0
Manastirea Secu (1602) 26.18159991295129,47.19978591796307,0
Manastirea Sf. Ana (1939) 22.3965255054483,44.71159523302985,0
Manastirea Sf. Ana - Rohia (1926) 23.8815977766893,47.41013358444631,0
Manastirea Sf. Apostoli Petru si Pavel (2007) 25.22293565239331,47.52960696814647,0
Manastirea Sf. Arhangheli-Metoc (1763) 28.05827431924448,45.43281905979756,0
Manastirea Sf. Cruce - Oradea (1992) 21.96624965069835,47.05201438497832,0
Manastirea Sf. Daniil Sihastrul (1992) 25.53353464431443,47.86844943355875,0
Manastirea Sf. Dimitrie (2003) 25.37796473022249,47.34355750566041,0
Manastirea Sf. Ecaterina (2009) 25.12243233126766,44.40933443245049,0
Manastirea Sf. Elena de la Mare (1921) 28.6334045584672,43.92343447986601,0
Manastirea Sf. Fanurie (Silitea-Gumesti, 2001) 24.97661523560979,44.3697251830997,0
Manastirea Sf. Gheorghe 21.33592237390576,45.41092640654347,0
Manastirea Sf. Gheorghe (Tiganesti, 2004) 25.35903501710033,43.90491828421481,0
Manastirea Sf. Ilie (2004) 28.69280666709486,44.54525289328788,0
Manastirea Sf. Ilie de la Izvor (Vasiova, 1905) 21.75374901488524,45.37042180961291,0
Manastirea Sf. Ilie - Nuseni (1991) 24.22279948853906,47.10815656185527,0
Manastirea Sf. Ilie Toplita (1928) 25.34375855609743,46.92955948337767,0
Manastirea Sf. Ioan (Brazi, 1828) 27.08317815646245,45.90038039534146,0
Manastirea Sf. Ioan cel Nou (1522) 26.262667,47.64205000000001,354
Manastirea Sf. Ioan Iacob Hozevitul (1995) 22.6944758125436,46.9796674968695,0
Manastirea Sf. Ioan Iacob Hozevitul 25.43110728609049,45.23318806189435,0
Manastirea Sf. Maria Radna (Franciscana) 21.68660666152858,46.09934397756785,0
Manastirea Sf. Mercurie - Plataresti (1642) 26.36208863413012,44.35153458219028,0
Manastirea Sf. Mina 26.41082270236415,47.35676254605597,0
Manastirea Sf. Mina - Plopana (2004) 27.21278999865908,46.69751967982367,0
Manastirea Sf. Mucenic Gheorghe (1952) 23.79884695972019,44.29180408386912,0
Manastirea Sf. Nicolae (1939) 25.80255795919875,46.36023649529815,0
Manastirea Sf. Nicolae Domnesc (1496) 26.6461827083179,47.75500867135207,0
Manastirea Sf. Nicolae (Fastaci, sec. XVII) 27.45066676797509,46.73341122955092,0
Manastirea Sf. Pantelimon 24.97629447679564,44.36072913542718,0
Manastirea Sf. Proroc Ilie - Paltinu (1995) 24.64365629931131,45.5841296698659,0
Manastirea Sf. Sava - Berzunti (1829) 26.57795919537634,46.41728714531312,0
Manastirea Sf. Siluan Athonitul (2008) 27.57808624913267,47.16544182300292,0
Manastirea Sf. Stefan cel Mare (2005) 25.26987952382223,47.47868931156083,0
Manastirea Sf. Treime - Bichigiu (1523) 24.28798527893434,47.43014109333939,0
Manastirea Sf. Treime - Podul Bulgarului (1946) 27.05042964323444,45.44003959844258,0
Manastirea Sf. Treime Prislop (2000) 24.85373019476478,47.60870951595507,0
Manastirea Sf. Treime (Stramba-Jiu, 1599) 23.29952746800008,44.75418982725201,0
Manastirea Sf. Voevozi (1703) 22.80985363912833,44.99820279947349,0
Manastirea Sf. Voievozi (1618) 27.37638482336288,44.56210088129601,0
Manastirea Sighisoara (2005) 24.80549597627041,46.18888561690253,0
Manastirea Sihastru (1474) 27.26879807726192,46.04801510332591,0
Manastirea Sihastria (1655) 26.16841215199558,47.175226796239,0
Manastirea Sihastria Putnei (sec. XV) 25.56511973343179,47.84800178237516,0
Manastirea Sihastria Voronei (1875) 26.69391920913874,47.55533371805653,0
Manastirea Sinca Veche (sec. XIV) 25.16801956965769,45.75399811052955,0
Manastirea Sitaru (Balamuci) 26.31794861858259,44.67886842993012,0
Manastirea Slatina (1558) 25.95800413119486,47.43352011925799,0
Manastirea Slanic (1679) 24.86941431066023,45.25282132682612,0
Manastirea Slanic (2006) 26.52532273837554,46.22364513198449,0
Manastirea Slatioara (1988, rit vechi) 26.10805520701067,47.3814108662686,0
Manastirea Snagov (sec. XIV) 26.17529766332642,44.72938830555763,0
Manastirea Socolu de Campie (1994) 24.51377761979236,46.79221348696822,0
Manastirea Soldana (1828) 27.2825724651906,47.53624546854504,0
Manastirea Soporu de Campie (1992) 24.01633367168576,46.69357199176225,0
Manastirea Stavropoleos (1724) 26.09875480507343,44.43172432176971,0
Manastirea Stana de Vale (1991) 22.62110815167451,46.69160558930636,0
Manastirea Stanisoara (1747) 24.33873009579835,45.30170977330684,0
Manastirea Stejaru 28.22321788113905,44.73034387208071,0
Manastirea Stramba (1999) 24.66927053254125,47.25142222531009,0
Manastirea Strehaia (sec. XV) 23.192336816957,44.62137731033091,0
Manastirea Strehareti (sec. XV) 24.34897907286975,44.44001195186266,0
Manastirea Strungari (1997) 23.50998574394552,45.8506634044665,0
Manastirea Sub Piatra (sec. XVIII) 23.46120431673517,46.38417754209633,0
Manastirea Sucevita (sec. XVI) 25.71211312119875,47.77790742211686,0
Manastirea Surorilor Clarise Urbaniste 26.92079017172881,46.95838059592825,0
Manastirea Surpatele (1706) 24.18945651879496,45.04788241077775,0
Manastirea Suzana (1740) 25.93068406205893,45.39313111356258,0
Manastirea Sag-Timiseni (1944) 21.20561904956872,45.65320282009115,0
Manastirea Stefan cel Mare si Sfant (1996) 27.80559103078662,46.84651115389925,0
Manastirea Stiubieni (1996) 26.80084801575847,47.98367500515919,0
Manastirea Tanacu (2000) 27.7932971017614,46.68055526597946,0
Manastirea Tarcau (1833) 26.18066673465314,46.75871523698761,0
Manastirea Tarnita (1702) 26.9607855495858,45.85677958748105,0
Manastirea Tazlau (1458) 26.46309975219057,46.72537386199755,0
Manastirea Targu Logresti (1769) 23.68635533222324,44.87562360853603,0
Manastirea Techirghiol (1928) 28.6009969970613,44.05204523045146,0
Manastirea Teodoreni (Burdujeni, 1597) 26.28967590970305,47.67642609187596,0
Manastirea Tisa Silvestru (1729) 27.17469544924967,46.65628227664918,0
Manastirea Tismana (1377) 22.92667442718192,45.08068080483954,0
Manastirea Topolnita (1646) 22.60795376814201,44.76002836349083,0
Manastirea Trotusanu (1676) 27.09509383371726,45.98413933945325,0
Manastirea Turnu (1676) 24.30884,45.2885,0
Manastirea Turnu (1461) 25.92537506073301,44.88986175007777,0
Manastirea Turnul Rosu (sec. XVII) 24.32193437216856,45.61614864166225,0
Manastirea Tutana 24.63866516815348,45.04579410802207,0
Manastirea Teghea (1994) 22.72028688820963,47.58695163403506,0
Manastirea Tet (1990) 23.55244333102525,45.69336832343889,0
Manastirea Tiganesti (1780) 26.0839622144361,44.72891014075182,0
Manastirea Uspenia 28.56411533754817,44.83992723572793,0
Manastirea Valea Mare (1998) 26.03620318998057,45.7376171434077,0
Manastirea Valea Manastirii (1512) 24.93822090730639,45.02979958030351,0
Manastirea Valea Neagra (1755) 26.636474,45.807894,0
Manastirea Varadia 21.54436864628379,45.0878780353451,0
Manastirea Valeni (1692) 24.55258387194327,45.27065138010467,0
Manastirea Valeni (Maramures) 24.04827983038753,47.74542885512532,0
Manastirea Varatec (1785) 26.27033518382298,47.14106620405758,0
Manastirea Varzaresti 27.02890025525139,45.60853326682292,0
Manastirea Viforata (sec. XV) 25.46604214225865,44.97334358577206,0
Manastirea Visina (1514) 23.39168421037774,45.19173991111534,0
Manastirea Visterna (2009) 28.81865284494412,44.88503650504518,0
Manastirea Vladiceni (1908) 27.6390824743263,47.13669882117024,0
Manastirea Vodita (1372) 22.48858458570555,44.72445303045649,0
Manastirea Voievozi (sec. XII) 22.36881605894423,47.19634196279769,0
Manastirea Vorona (sec. XVI) 26.66462172943643,47.58056119293492,0
Manastirea Voronet (1488) 25.86396088777606,47.51728939436647,0
Manastirea Zamca 26.24379716890231,47.65311747630143,0
Manastirea Zamfira (1857) 26.00830508145901,45.06988691921446,0
Manastirea Zemes (1937) 26.38413775972997,46.58912965125393,0
Manastirea Zosin (noua, 1990) 26.76367188921771,47.65173129576844,0
Manastirea Zosin (veche, 1779) 26.76950582026476,47.65619956928773,0
Memorial WWII 25.57544053129534,45.65428297910184,0
Memorialul soldatului german 25.58866415093526,45.81300285660772,0
Metocul Baile Felix (1993) 21.97820669701512,46.99049593380903,0
Palatul episcopal Husi (1495) 28.05823796707475,46.67623526822185,0
Pestera Sf. Ioan Casian 28.4549936623523,44.49181400841293,0
Schit 26.55515359712747,46.09722663937533,0
Schit 26.1603224433724,47.12264470712381,0
Schit 25.55263016305996,47.88388465545637,0
Schit 26.22211646776759,47.22995910830671,0
Schitul Acoperamantul Maicii Domnului (2006) 25.78840285811602,44.05558864727178,0
Schitul Agapia Veche (sec. XV) 26.21720758862554,47.18058014178197,0
Schitul Aiud (1994) 23.73016821514062,46.30733908430425,0
Schitul Amara (2003) 27.31879120068878,44.60558176375727,0
Schitul Barbu Belu (1818) 26.21420438818233,44.18707604360122,0
Schitul Baita (2003) 22.89274419707066,46.03385742618998,0
Schitul Bazna (1996) 24.28203515448601,46.20211797908247,0
Schitul Bistra (1998) 23.07126848317116,46.37024996497832,0
Schitul Bixad (sec. XVII) 23.38345207854741,47.93392925188197,0
Schitul Blaga (2003) 27.7361310492821,47.0359730159384,0
Schitul Bodrogul Vechi (2000) 21.1610027337799,46.14597143700578,0
Schitul Borsa Pietroasa (2007) 24.65222063579666,47.62877763871621,0
Schitul Bradu (1766) 24.18831162557897,45.21686204474128,0
Schitul Braniste (1852) 26.1963621587815,47.27147092233324,0
Schitul Bradetu 24.76127576435851,45.31032748758339,0
Schitul Breaza (2006) 24.88344638615856,45.67368115996521,0
Schitul Calene (1991) 23.41213765185823,45.83396023668946,0
Schitul C.A. Rosetti (1990) 29.56814360635601,45.29456818649111,0
Schitul calugarului Ambrosie 26.53576203910947,45.12097782801861,0
Schitul Carbuna (2001) 26.24159257178733,47.25716007665993,0
Schitul Cerebuc 25.98794186705828,46.98869715135822,0
Schitul Cetatuia (1845) 26.53559574179507,45.24198644386667,0
Schitul Cioclovina de Jos (1660) 22.90739370997845,45.09832321637377,0
Schitul Codru 28.68693403963248,44.81551829921711,0
Schitul Colt (Suseni-Colt, sec. XIV) 22.87114912445875,45.48088799116189,0
Schitul Coltul Chiliilor (1723) 25.24894448239329,45.56976679859752,0
Schitul Coslogeni (2003) 27.5142146847121,44.22767445707887,0
Schitul Criscior (1994) 22.88136784804124,46.12133758093194,0
Schitul Cuciulata (1752) 25.27737254835469,45.94183846932339,0
Schitul Cucuteanca 25.35518563488416,45.25038582500005,0
Schitul Daniil Sihastrul 1 25.87328210781556,47.50330052892153,0
Schitul Daniil Sihastrul 2 (1990) 26.15831070788472,47.14764493298215,0
Schitul Daniil Sihastrul 3 25.56847591513476,47.87411609669046,0
Schitul Darvari (1834) 26.10690634050119,44.44293312019978,0
Schitul Dobrusa (sec. XV) 24.19132170911188,44.636450015972,0
Schitul Draga-Cozla (sec. XVIII) 26.36763111555737,46.96497538386596,0
Schitul Dridu 26.45952602882202,44.69865795637951,0
Schitul Dumbravioara (1930) 24.64076835290037,46.63432099313368,0
Schitul Foltea (sec. XVII) 23.86376302336273,45.79036414306514,0
Schitul Ganeasa (1995) 26.28633072042699,44.48337898295713,0
Schitul Gornea - Sichevita (2001) 21.8620102807587,44.66445436948303,0
Schitul Horaicioara (sec. XV) 26.26796627341042,47.05274922842504,0
Schitul Huta (1927) 22.19926225706797,46.57056125603861,0
Schitul Icoana Noua (1947) 26.1323942446451,47.2811726314437,0
Schitul Icoana Veche (1854) 26.15280011675104,47.2810909021125,0
Schitul Iezer (Jgheaburi, 1310) 24.17142844137473,45.20498347758498,0
Schitul Lacul Frumos (1997) 24.29092348289547,45.14785661162085,0
Schitul Lespezi 25.61842197634763,45.27102118103092,0
Schitul Locurele (1952) 23.376191534586,45.25649364186359,0
Schitul Marginea (1995) 25.79214620089476,47.7881657263225,0
Schitul Mestecanis (1997) 25.3581136,47.4390721,1205
Schitul Moara Vlasiei (2008) 26.20806578201628,44.67113325605463,0
Schitul Molid (2005) 25.72086322285665,47.5580908013952,0
Schitul Muntioru (1999) 26.66307979233553,45.61509230107192,0
Schitul Negru - Dragoslavele (1929) 25.1597575994921,45.34897483282322,0
Schitul Nifon (Neamt, 1690) 26.17426498834359,47.20693955002729,0
Schitul Nifon (Buzau, 1811) 26.55357982552447,45.26387228895918,0
Schitul Oancea (1936) 27.26944385361625,46.04880172217174,0
Schitul Oituz (2003) 26.57752905421499,46.21415634903687,0
Schitul Orlat 23.95216814163635,45.74099767857109,0
Schitul Ostrov (1521) 24.3429135771346,45.24557752563549,0
Schitul Pahomie (1520) 24.12311743177023,45.24110600644726,0
Schitu Pahomie cel Mare - Hangu (1999) 26.04139761564383,47.0669029186326,0
Schitul Paltinis (1925) 23.93761845422599,45.6702796424192,0
Schitul Papusa 24.0394554496867,45.19042855654198,0
Schitul Pastraveni (2000) 26.49932576100541,47.13058572800804,0
Schitul Pelisor (2005) 24.4942175469821,46.04980634951096,0
Schitul Pestera 26.69582601315822,47.55318996752955,0
Schitul Petru Voda 25.97542837856479,47.16451791690514,0
Schitul Piatra Scrisa (1788) 22.30145342860008,45.21733449078356,0
Schitul Pietricica (1994) 26.38449697484758,46.92733949103845,0
Schitul Pogorarea Duhului Sfant (Dragesti, sec. XVIII) 27.39179902026078,46.85038026485816,0
Schitul Poiana Arsitei (1992) 25.94567192280294,47.47204944683768,0
Schitul Poiana Florilor (sec. XVIII) 22.38101476549677,47.14459397959787,0
Schitul Poiana lui Ioan (1993) 26.13120311137095,47.17597307308265,0
Schitul Poiana Pustnicului 23.37317832891818,45.26008305965594,0
Schitul Pojorata-Corlateni (1927) 25.50009356910779,47.48442051448848,0
Schitul Posaga (1933) 23.40052329645891,46.45421370956032,0
Schitul Pocrov (1714) 26.18531890430714,47.24228201424783,0
Schitul Rarau (1538) 25.58332164622035,47.43266665386739,0
Schitul Rarau (1541) 25.53508601814237,47.47412065622073,0
Schitul Rasinari (2002) 24.06911659160907,45.72251081236349,0
Schitul Retezat (1999) 22.78014459675982,45.4353945205721,0
Schitul Rohita (1993) 23.9716911372939,47.37450986216955,0
Schitul Rosia (1896) 22.19417193060327,46.33671170420021,0
Schitul Sadinca (2006) 24.03949495317526,45.98295772592279,0
Schitul Sf. Ana 25.51839068456121,45.36029101590636,0
Schitul Sf. Ana (1999) 26.27228387450989,46.94764677603531,0
Schitul Sf. Ana (Cota 1400, 1453) 25.51889385226793,45.04441249646031,0
Schitul Sf. Andrei - Bran (2006) 25.36530572222674,45.47829539178182,0
Schitul Sf. Apostoli Petru si Pavel 26.23889712341065,47.77679738920183,0
Schitul Sf. Eftimie cel Mare - Poieni (2000) 26.82691479690016,46.35232868415492,0
Schitul Sf. Ilie - Sasenii Noi (sec. XVII) 26.69255049459585,45.20455643927399,0
Schitul Sf. Ilie (Taciune, 2000) 26.1534136029711,47.21921295627126,0
Schitul Sf. Ilie Tesviteanul (1809) 26.56685417335866,46.40361690171532,0
Schitul Sf. Imparati Ctin si Elena (sec. XV) 26.89266548211707,47.28501325768851,0
Schitul Sf. Imparati (Movila lui Burcel, 1997) 27.80216297060643,46.84826105850961,0
Schitul Sf. Ioan de la Neamt (1992) 26.45392426640605,48.16955093441328,0
Schitul Sf. Lazar (1937) 23.54394686074543,46.06966880458547,0
Schitul Sf. Maria Jercalai (1731) 26.224804,45.021154,0
Schitul Sf. Mina (1955) 26.43375471746047,47.2116904846763,0
Schitul Sibiel (sec. XVIII) 23.85758183310789,45.75378193912847,0
Schitul Sihastria Crucii (sec. XIX) 26.51027139850452,46.60119158290794,0
Schitul Sihla (sec. XV) 26.18108822680536,47.15057384292078,0
Schitul Slatioarele 24.24988405546934,45.07216806769797,0
Schitul Soveja (2001) 26.69293922229055,46.0272988952505,0
Schitul Stanile (1998) 25.93880314439063,46.93546771063786,0
Schitul Straja (1999) 23.23813097419113,45.31962078030772,0
Schitul Strambu 25.6495252364246,44.51352003078679,0
Schitul Strunga (2001) 27.63702319826599,44.12550033766399,0
Schitul Sinca Veche (rupestru) 25.16665242043048,45.75604248683833,0
Schitul Tarcau 26.19738477854057,46.71439651764311,0
Schitul Tarcuta (2000) 26.1971566052612,46.72338342151315,0
Schitul Topolog (2002) 28.41655377031841,44.89057854269485,0
Schitul Troianu (sec. XVIII) 24.34926050888121,45.08121221212124,0
Schitul Tibucani (1774) 26.49917339796427,47.08683523261983,0
Schitul Valea lui Mihai (2009) 22.11539379724251,47.51126387521649,0
Schitul Valea Seaca (2005) 26.64223634038766,47.28125484991846,0
Schitul Vestem (2007) 24.2230735754861,45.71663910435503,0
Schitul Vidra (2008) 26.19959187290074,44.28070399834198,0
Schitul Vinisoru (2006) 24.77837948130999,47.67022556278653,0
Schitul Vovidenia (sec. XVII) 26.20786964972785,47.25628888043224,0
Schitul Vulcan (1998) 23.31926779465049,45.36713619712647,0
Schitul Zimbru (1997) 27.11004114467391,46.94988329933871,0
Tabara Crestina Harghita 25.5629172943208,46.32233279230946,0