Sunteți pe pagina 1din 7

APARATUL ADMINISTRATIV

CONDUCEREA
Tel.022 40 68 86
e-mail: co@trm.md

Consiliul de Observatori al IPNA


Compania Teleradio-Moldova
Preedinta IPNA Compania
Teleradio-Moldova

Anticamera

Bordeianu Olga

Tel. 02222-82-84
Fax. 02272-33-52
e-mail: olga.bordeianu@trm.md

Priscaru Valentina

Tel. 02272-10-47
Fax. 02272-33-52
e-mail: trm@trm.md

Tel.
022 72-33-80
Mob.069142165
Director TV Moldova 1
Surdu Mircea
Fax.02272-35-37
e-mail: mircea.surdu@trm.md
Anticamera TV
Tel. 02273-94-70
Alina Nani
Fax. 02272-35-37
e-mail: anticameratv@trm.md
Tel.022 72-33-47
Fax.022 72-33-47
Director-interimar Radio Moldova
Gheorghienco Veaceslav
e-mail:
veaceslav.gheorghienco@trm.
md
Anticamera Radio
Tel.022 72-13-47
Rusu Nadejda
e-mail: nadejda.rusu@trm.md
Fax.:72-33-52
SERVICIUL DEZVOLTARE STRATEGIC

ef serviciu

Vulpe Constantin

Tel.022 72-10-44
e-mail:
constantin.vulpe@trm.md

Specialist principal

Scoar Mihail

Tel.022 73-94-54
e-mail: mihail.scoarta@trm.md

SERVICIUL RESURSE UMANE


ef Serviciu

Sinica Petru

Specialist principal
Specialist principal

Gorodechi Valentina
Jelemalai Larisa

Tel.02272-18-44
e-mail: petru.sinica@trm.md
Tel.022 72-18-66
e-mail:
valentina.gorodetchi@trm.md
larisa.jemalai@trm.md

SERVICIUL JURIDIC
ef Serviciu

Vicol Aleco

Specialist principal

Covali Vitalie

Tel. 02240-68-35
e-mail: aleco.vicol@trm.md
Tel. 02240-68-38
e-mail: vitalie.covali@trm.md

DEPARTAMENTUL FINANCIAR
Director financiar

Blanaru Galina

Tel. 022 73-94-51


e-mail: galina.blanaru@trm.md

Vicedirector, ef Serviciu
Specialist principal
Specialist principal

SERVICIUL PLANIFICARE I CONTROL


Tel. 022 40-68-05
Stelea Tatiana
e-mail: tatiana.stelea@trm.md
Savciuc Aliona
Tel. 022 40-68-04
Gudima Tatiana
SERVICIUL CONTABILITATE

Contabil - ef

Baltean Natalia

Specialist principal

Bzu Galina

Tel. 022 40-68-10


e-mail: natalia.baltean@trm.md
Tel. 022 40-68-02
e-mail: galina.bizu@trm.md

SERVICIUL APROVIZIONARE, ACHIZIII, DEPOZIT


Tel. 022 40-69-63
e-mail: achizitii@trm.md

Specialist principal

SERVICIUL MARETING, VNZRI, SERVICII, CERCETARE


ef Serviciu

Cojocaru Vitalie

Tel. 022 72-56-89


e-mail: vitalie.cojocaru@trm.md

SECTORUL VNZRI
Specialist principal

Caba Constantin

Manager

Codreanu Galina

Mananger

Todercan Ludmila

Specialist coordonator
Specialist coordonator

Tel. 022 72-56-89


e-mail: constantin.caba@trm.md
Tel. 022 72-33-21
e-mail:
galina.codreanu@trm.md
Tel. 022 73-91-59
e-mail:
ludmila.todercan@trm.md

SECTORUL MARETING I CERCETARE


Tel. 022 73-91-59
Srghi Tatiana
e-mail: tatiana.sirghi@trm.md
Tel. 022 73-91-59
Sandu Liliana
e-mail: liliana.sandu@trm.md
DEPARTAMENTUL MULTIMEDIA

Director-interimar departament

Cojocaru Svetlana

Productori audiovideo

Viliant Violeta
Voinotinschi Natalia

Tel. 022 40-68-23


e-mail:
svetlana.cojocaru@trm.md
Tel. 022 40-68-73
e-mail: multimedia@trm.md

Voinotinschi Natalia
DIRECIA SPORT RD/TV
ef Direcie

Josanu Efim

Tel. 022 40-69-72


e-mail: efim.josanu@trm.md

DEPARTAMENTUL TEHNIC

Director tehnic

Verbeniuc Ion

Tel. 022 72-33-24


e-mail: ion.verbeniuc@trm.md

RADIO MOLDOVA ACTUALITI


ef Serviciu

Tel. 022 40-68-32

Redactor coordonator

Jovmir Andrei

Redactor coordonator

Stamati Svetlana

Tel. 022 40-68-30


e-mail: andrei.jovmir@trm.md
Tel. 022 40-68-30
e-mail:
svetlana.stamati@trm.md

RADIO MOLDOVA MUZICAL


ef Serviciu
Redactor coordonator

Chiorpec Ion

Tel. 022 40-68-50


e-mail: ion.chiorpec@trm.md

Gorobciuc Liudmila

Tel. 022 40-68-15


e-mail:
ludmila.gorobciuc@trm.md

RADIO MOLDOVA TINERET


ef Serviciu

Bunduchi Tatiana

Redactor coordonator

Stefr Diana

Tel. 022 40-68-43


e-mail:
tatiana.bunduchi@trm.md
Tel. 022 40-68-42
e-mail: diana.stefirta@trm.md

REDACIA ACTUALITI
ef redacie

Petcu Adrian

Redactor ef adjunct

Maler Vasile

Secretar responsabil

Huanu Maria

Redactori coordonatori

Gherciu Rodica
Stanila Victoria

Tel/Fax 022 72-10-41


e-mail: adrian.petcu@trm.md
Tel. 022 72-18-88
e-mail: vasile.maler@trm.md
Tel. 022 72-10-66
e-mail: marina.husanu@trm.md
Tel. 022 40-68-21
e-mail: radiomoldova@trm.md
stirird@trm.md

Tel. 022 72-18-88


e-mail: anatolie.caciuc@trm.md
Tel. 022 72-18-88
Corespondent special
Maceac Eduard
e-mail: eduard.maciac@trm.md
DIRECIA DEZBATERI, DOCUMENTARE, COOPRODUCIE I INVESTIGAII
Corespondent special

Caciuc Anatolie

ef Redacie

Mija Vasile

Redactori - prezentatori

Tel. 022 40-68-22


e-mail: vasile.mija@trm.md
Tel. 022 40-68-59
Tel. 022 40-68-55
Tel. 022 40-68-63
Tel. 022 40-68-25

REDACIA CULTUR
ef Redacie

Svetlana Srbu

Tel. 022 40-68-54


e-mail: svetlana.sirbu@trm.md

Redactor - prezentator

Alcaz-Jelencu Galina

Tel. 022 40-68-61


e-mail: galina.alcazjelenzu@trm.md

Redactor - prezentator

Viziru Andrei

Tel. 022 40-68-60


e-mail: andrei.viziru@trm.md

REDACIA MUZIC
ef Redacie

Beldiman Adrian

Tel. 022 40-68-35


e-mail: adrian.beldima@trm.md

Redactori - coordonatori

Ghimpu Elisaveta
Rudenco Filip
Zagoreanu Silvia

Tel. 022 40-68-58

REDACIA COPII
ef Redacie

Tomuz Victoria

Tel. 022 40- 68-40


e-mail: victoria.tomuz@trm.md
Tel 022 72 18 - 41

Redactori - coordonatori
REDACIA MINORITI NAIONALE
ef Redacie

Barbarov Gheorghe

Redactori - coordonatori

Tel. 022 40-68-47


e-mail:
gheorghe.barbarov@trm.md
Tel. 022 72-33-15

DEPARTAMENTUL PATRIMONIU
ef Departament

ParfentieNina

Tel. 022 40-68-18


e-mail: nina.parfentie@trm.md

Sectorul documentare, achiziii i completare


Redactor coordinator, ef sector

Ciuhrii Galina

Tel. 022 40-68-29


e-mail: galina.ciuhrii@trm.md

Sectorul valorificare
Redactor coordonator ef Sector

Jovmir Nina

Tel. 022 40-68-13


e-mail: nina.jovmir@trm.md

Redactori muzical literal

Tlmbu Larisa
Rou Alexandru

Tel. 022 40-68-37

DEPARTAMENTUL REGIE
Regizor principal al radiodifuziunii

Jechiu Domnia

Tel. 022 40-69-99


e-mail: domnita.jechiu@trm.md
Tel. 022 40-69-99
Tel. 022 40-68-09

Regizori
SERVICIUL OPERATIV
Specialist principal

Negrescu Maria

Tel. 022 40-68-17


e-mail: maria.negrescu@trm.md

Ingineri - coordonatori

Centrala emisie

Tel. 022 73-91-51


e-mail: admin@trm.md

SECTORUL IT
Ingineri administratori de reea
centrala emisie

Tel. 022 73-91-51


e-mail: admin@trm.md
CENTRUL TEHNIC RD
Bdulescu Victor

Specialist principal

Tel. 022 40-68-36


e-mail:
victor.badulescu@trm.md

MOLDOVA 1
DEPARTAMENTUL PROGRAME I PLANIFICARE
ef Departament

Vlas Tatiana

Tel. 022 40-68-78


e-mail: tatiana.vlas@trm.md

Redactori (on air promo)

Tel. 022 40-69-57

Redactori (grila M1)

Tel. 022 40-69-19

Regizori de televiziune (emisie)

Tel. 022 40-68-91

DEPARTAMENTUL ACHIZIII TELEVIZUALE


ef Departament

Coroban Inga

Tel. 022 40-69-65


e-mail: inga.coroban@trm.md

DEPARTAMENTUL DE PRODUCIE
ef Departament, vicedirector

Melnic Leonid

Tel. 022 72-86-47


e-mail: leonid.melnic@trm.md

Secretar responsabil

urcanu Maria

Tel. 022 40-69-33


e-mail: maria.turcanu@trm.md

DIRECIA MANAGEMENT PRODUCIE

Manager principal

Ernu Vasile

Manager coordonator

Popovschi Alexandru

Redactori

Tel.022 40-69-71
e-mail: vasile.ernu@trm.md
Tel.022 40-69-04
e-mail:
alexandru.popovschi@trm.md
Tel.022 40-69-01

MONTAJ
Specialist principal

Tel .022 40-69-44

Editori imagine

Tel. 022 40-68-69

DEPARTAMENTUL TIRI I DEZBATERI

Director Departament

Ecaterina Mitin-Stratan

Productori RTV
Reporteri

Secretar responsabil

Mrzenco Galina

Editori imagine

Tel. 022 40-69-93


e-mail:
ecaterina.stratan@trm.md
Tel. 022 40-69-15
Fax 022 72-32-69
e-mail: mesager@trm.md
Tel. 022 40-69-75
e-mail: mesager@trm.md
Tel. 022 40-69-68
e-mail:
galina.mirzenco@trm.md
Tel. 022 73- 94-18
Tel. 022 73-94-04
e-mail: admin@trm.md

Ingineri coordonatori deservire reea


CENTRUL TEHNIC TV
Vicedirector tehnic, ef Centrul tehnic
TV

Guu Alexandru

Tel.02272-33-96
e-mail: alexandru.gutu@trm.md

SECIA EMISIE TV

Specialist principal

Rusanovschi Constantin

Tel. 022 40-69-36


e-mail:
constantin.rusanovschi@trm.md

SECTORUL STUDIOURI
Studioul nr. 1

Tel. 022 40-69-07

Studioul nr. 2

Tel. 022 40-69-30


SECIA ILUMINARE

Tel. 022 40-68-84


Specialist principal

Subbotkin Alexandr

e-mail:
alexandr.subbotkin@trm.md

DEPARTAMENTUL NREGISTRRI I COLECTIVE MUZICALE


ef Departament

Stahi Victor

Inginer coordonator

Pdure Mihail

Tel. 022 72-33-18


e-mail: victor.stahi@trm.md
Tel. 022 40-69-18
e-mail:

mihail.paduret@trm.md
Sector formaii muzicale
Specialist principal

Scotecailo Constantin

Tel. 022 40-68-08

Orchestra Simfonic
Director artistic

Mustea Gheorghe

Tel. 022 40-68-08

Capela Coral Moldova


Prim maestru de cor

Budilevschi Valentin

Tel. 022 40- 68- 07