Sunteți pe pagina 1din 2

Compozitie OTCuri

Antinevralgic P
Aspirina 250mg+paracetamol 150mg+cafeina 20mg
Aspirina 250mg+paracetamol 250mg+ cafeina 20mg (forte)

Codamin P
Paracetamol 300mg+cafeina + codeina

Coldrex Maxgrip
Paracetamol 1g+ fenilefrina + ac ascorbic

Coldrex Hotrem
Paracetamol 750mg+ fenilefrina + ac ascorbic

Coldrex comprimate
Paracetamol 500mg+ cafeina + fenilefrina + terpinhidrat+ ac ascorbic

Fasconal M
Aspirina 200mg+ paracetamol 200mg+ cafeina+ codeina

Saridon
Paracetamol 250mg + propifenazona + cafeina

Solpadeine
Paracetamol 500mg+ cafeina+codeina

Daleron plicuri
Paracetamol 200mg+ ac ascorbic

Daleron cold comprimate


Paracetamol 500mg+ pseudoefedrina+ dextrometorfan

Caffetin
Paracetamol 250mg+ propifenazona+cafeina+codeina

Bioflu capsule
Paracetamol 250mg+ pseudoefedrina+ dextrometorfan
Plus +clorfeniramina
Modafen plicuri
Paracetamol 650mg+fenilefrina
Capsule : ibuprofen 200mg + efedrina 30 mg

Parasinus
Paracetamol 500mg+ clorfeniramina+pseudoefedrina

Parasinus penta
Paracetamol 500mg+ fenilefrina+ ac ascorbic+ terpinhidrat+ cafeina

Ibusinus si Nurofen raceala si gripa


Ibuprofen 200mg+ efedrina 30mg

Humex raceala si gripa comprimate


De zi: paracetamol 500mg+ pseudoefedrina
De seara: paracetamol 500mg+ clorfeniramina

TheraFlu sinus
Paracetamol 650mg+ fenilefrina
Extra: paracetamol 650+fenilefrina+ clorfeniramina

+de stiut din ce clasa face parte fiecare substanta in parte si rolul ei in compozitia
medicamentului.