Sunteți pe pagina 1din 2

Orarul consultărilor publice a proiectului Planului de Acțiuni al Guvernului pentru anii 2019 – 2020

Nr. Denumirea Domeniile de Data/ora consultării Locul Persoana responsabilă


instituției competență desfășurării
1. Ministerul Politica externă 8 august, ora 9.00 MAEIE, bir.101 Daniela Morari, Secretar de Stat,
Afacerilor tel.(022) 578 201,
Externe și daniela.morari@mfa.gov.md
Integrării
Europene
2. Ministerul Agricultură 8 august, orele 15.00- MADRM, Olga Popovici, consultant principal
Agriculturii, Dezvoltare regională 17.00 bir.740 DAMEP (tel.(022) 204-592,
Dezvoltării Mediu 9 august, orele 9.00- MADRM, mob.069433526,
Regionale și 11.00 bir.740 olga.popovici@madrm.gov.md)
Mediului Persoană de rezervă - Sergiu Gherciu,
consilier (tel.(022) 204-566,
mob.069355538
sergiu.gherciu@madrm.gov.md)
3. Ministerul Sănătate 8 august, orele 10.00- MSMPS, Sala de Marcela Țîrdea, șef al DAMEP
Sănătății, Protecția socială 13.00 conferințe (et .II) tel.(022) 268 800,
Muncii și Munca marcela.tirdea@msmps.gov.md
Protecției
Sociale
4. Ministerul Justiție 9 august, ora 15.00 MJ, Sala de Vasile Vasiliev, șef cabinet
Justiției Anticorupție conferințe mob.069548931,
vasile.vasiliev@justice.gov.md
5. Ministerul Economie, Mediul de 8 august, orele 12.30- Clădirea Alina Merlici, consilier pe comunicare,
Economiei și afaceri, Energie, 14.00 Guvernului, bd. tel. O22/250-551
Infrastructurii Transport, Construcții Bodoni, et.1 alina.merlici@mei.gov.md
și Drumuri, Tehnologii
Informaționale
6. Ministerul Educație 9 august, orele 15.00- Clădirea Ludmila Pavlov, tel.(022) 23 24 15,
Educației, Cultură 17.00 Guvernului, bd. mob.069391119,
Culturii și Cercetare Bodoni, et.1 ludmila.pavlov@mecc.gov.md
Cercetării Tineret și Sport
7. Ministerul Buget, Politica fiscală, 8 august, orele16.00- Sediul MF (Sala Adrian Platon, consultant comunicare
Finanțelor Administrare vamală, 18.00 mare) tel. 022/26-27-86
Achiziții publice adrian.platon@mf.gov.md

8. Ministerul Afaceri interne 8 august, ora 14.00 Sediul MAI Ianuș Erhan, Secretar de Stat,
Afacerilor Ordine publică (întrevedere cu tel.(022) 222 420, mob.069187335,
Interne Ambasada SUA în RM, ianus.erhan@mai.gov.md
Delegația UE în RM);
9 august – consultări cu
ONG-rile
9. Ministerul Apărare și securitate 8 august, ora 14.00 Centrul de Aurel Fondos, Secretar de Stat
Apărării națională Cultură și Istorie tel. 022/25-22-55
Militară aurel.fondos@army.md

10. Cancelaria de Administrația publică 8 august, orele 15.00- Clădirea Victoria Cujbă, șef al Direcției
Stat 16.30 Guvernului, bd. administrație publică,
Bodoni, et.1 tel.(022) 250 583,
victoria.cujba@gov.md
Cancelaria de Servicii publice 8 august, orele 16.30- Clădirea Victoria Cujbă, șef al Direcției
Stat 17.30 Guvernului, bd. administrație publică,
Bodoni, et.1 tel.(022) 250 583,
victoria.cujba@gov.md
Cancelaria de Diaspora 9 august, orele 10.00- Clădirea Valeriu Sajin, consultant principal în
Stat 11.00 Guvernului, cadrul Biroului Relații cu Diaspora,
bd.Bodoni, et.1 tel. 022/250-350
valeriu.sajin@gov.md

Cancelaria de Mass-media 9 august, orele 9.00- Clădirea Anastasia Condruc, consilier Cabinetul
Stat 10.00 Guvernului, bd. Prim-ministrului,
Bodoni, et.1 tel. 022/250-141,
anastasia.condruc@gov.md
presa@gov.md