Sunteți pe pagina 1din 7

DUMITRASCU MARIA Luaţi legătura cu noi

Adresa de corespondenţă Call center


STRADA Sovaita Nr.: 9 031 9797
Luni-Vineri 9:00-21:00
Loc.: CHIRNOGI, Jud.: CALARASI,
Email
relatii-clienti@tinmar.ro
Tel Deranjamente
031 9797
Transmitere index

Adresa de domiciliu
031 433 5018
autocitire@tinmar.ro
STRADA Sovaita Nr.: 9
Localitatea: CHIRNOGI judetul/sectorul: CALARASI prin aplicaţia myTIN

Factura ta de energie verde


Din 12 noiembrie 2021, pentru perioada 30.09.21-01.11.21
ID Factură Serie factură / Nr.factură Mod stabilire index

42013147 T21EC / 29270 Regularizare

Contul tău Consumul tău curent Ai de plătit

Cod client
701414438 610 kWh 430,90 lei
În cazul în care aţi achitat deja sumele restante, vă
Număr de contract Index facturat mulţumim !
6921601/16.01.2017 42271/estimat Data scadentă
Adresă loc consum Transmitere index autocitit 30.11.2021
Loc.: CHIRNOGI, Jud.: CALARASI Între 25 – 30 ale lunii
Număr contract din data
STRADA Sovaita Nr.: 9
În medie consumi 20.37 kWh pe zi. 6921601/16.01.2017
Cod loc de consum
RO002E220449412 Factura curentă Sold anterior
431,84 lei -0,94 lei
Tip pachet
STANDARD_150C Valoare factură fără TVA 362,86 lei
TVA 19 % 68,98 lei
Identificator Tinmar: Total baza de impozitare TVA 362.86 lei
ID Factură: 42013147, Total de plată: 430,90 lei, Data Factură: 12 noiembrie 2021, Total de plată factură curentă 431,84 lei
Cod Client: 701414438 din care penalităţi 0 lei
(Conform anexa)

Scanaţi pentru a plăti soldul la zi  430,90 lei Sold la data emiterii facturii -0,94 lei
(Facturi restante sau credite)
Compensaţii 0,00 lei
(a se vedea pagina detalii loc
consum)
Total de plată 430,90 lei
77700004201314700043090121121701414438
Detaliile facturii se regăsesc în pagina următoare

Neachitarea facturii în termenul de graţie de 15 zile de la data scadenţei are drept consecinţă perceperea penalităţilor de întârziere, începând cu
prima zi după data scadenţei facturii şi până la data achitării acesteia şi întreruperea alimentării cu energie electrică, conform preavizului comunicat
de furnizor clientului final.

TINMAR ENERGY SA Sky Tower, Etaj 17, 246C Calea Floreasca, Bucureşti 1, România
T +40 213 180 772 |F +40 213 180 771 | office@tinmar.ro | tinmar.ro | tinmar.ro
C.S.S.V.: 43.393.775 | CUI: RO34620961 | Reg.Com.J40/6868/2015 | Licenţă de furnizare energie electrică nr.1809/2015
Pagina 1 din 7 la factura 29270
Drepturile clientului
MODALITĂŢI DE PLATĂ
• Dreptul de a apela la Autoritatea
1. Online, gratuit, folosind portalul My Account. Naţională de Reglementare în Domeniul

Energiei;

• Dreptul de a primi compensaţii pentru


2. Direct din aplicaţia myTIN
nerespectarea prevederilor Standardului
3. Prin oricare din modalităţile de mai jos:
de performanţă pentru serviciul de
INTERNET DIRECT
NUMERAR* ATM TRANSFER BANCAR ** distribuţie a gazelor naturale şi a energiei
BANKING DEBIT
electrice;
Banca Transilvania RO85BTRLRONINCS000773301
• Dreptul de a apela la alte proceduri

BRD extrajudiciare de soluţionare a

plângerilor;
Raiffeisen Bank
• Dreptul de a se adresa instanţelor
BCR
judecătoreşti competente.
Garanti Bank
În cazul disputelor apărute în derularea
CEC Bank contractului, dacă parţile nu ajung la o

OTP Bank înţelegere, acestea se pot adresa Autorităţii

Naţionale de Reglementare în Domeniul


First Bank
Energiei
UniCredit Bank
Autoritatea Naţională de Reglementare în
Intesa Sanpaolo Domeniul Energiei
Bank Str. Constantin Nacu nr. 3

SelfPay Bucureşti, Sector 2, 020995

Tel: 021-327.81.74 ; 021-327.81.00


UnDoi
Fax: 021-312.43.65; E-mail: anre@anre.ro
Westaco
Luni: 08:00 - 18:00
Paypoint Marţi - Joi: 08:00 - 16:30

Vineri: 08:00 - 14:00


4. Dacă aveţi cont bancar la o altă bancă decât cele din lista de mai sus, puteţi efectua
plata în contul RO85BTRLRONINCS000773301 - Banca Transilvania. anre.ro/ro/contact/depunerea-unei-petitii
5. Poşta Română – plata poate fi efectuată prin mandat poştal*.
Litigiile care nu pot fi rezolvate pe cale
6. Direct Debit Interbancar: dacă aveţi cont bancar la o altă bancă decât cele din lista de mai
sus, puteţi încheia cu banca un acord de direct debit în care veţi menţiona numele amiabilă, sau prin intermediul comisiei de
beneficiarului TINMAR ENERGY, contul RO20BRDE445SV42844654450 şi numărul contractului
soluţionare a disputelor la nivelul Autorităţii
dvs. de furnizare.
7. Plata prin telefon – dacă aveţi cont la BCR, puteţi efectua plata apelând numărul de telefon Naţionale de Reglementare în Domeniul
0800 801 BCR (0800 801 227).
Energiei, vor fi supuse spre soluţionare
8. Prin aplicaţiile mobile PAGO, mobilPay Wallet şi Paypoint.
instanţei judecătoreşti competente. Etapele
* Pentru prestarea serviciului, Partenerul poate percepe comisioane prevăzute în tarifele
proprii de comisionare persoane fizice. intermediare de soluţionare a litigiilor nu sunt

obligatorii, părţile se pot adresa direct


** Transfer bancar – pentru identificarea corectă şi rapidă a plăţii efectuate vă rugăm să
menţionaţi clar ID-ul facturii şi codul de client. instanţei de judecată competente.

Pentru a evita apariţia oricăror inconveniente, vă recomandăm să aveţi la îndemână


factura Tinmar în momentul efectuării plăţii şi să menţionaţi întotdeauna ID-ul facturii şi
codul dvs. de client.

Aveţi toată energia noastră !

TINMAR ENERGY SA Sky Tower, Etaj 17, 246C Calea Floreasca, Bucureşti 1, România
T +40 213 180 772 |F +40 213 180 771 | office@tinmar.ro | tinmar.ro | tinmar.ro
C.S.S.V.: 43.393.775 | CUI: RO34620961 | Reg.Com.J40/6868/2015 | Licenţă de furnizare energie electrică nr.1809/2015
Pagina 2 din 7 la factura 29270
Detalii loc de consum Detalii contor
Client Contract Serie contor Perioada
DUMITRASCU MARIA 6921601/16.01.2017 628104 30.09.21-01.11.21
Cod loc de consum
RO002E220449412
Adresa loc de consum Nivel tensiune punct delimitare
STRADA Sovaita Nr.9, CHIRNOGI, judetul/ kWh consumaţi în 32 zile 610
Joasa tensiune
sectorul CALARASI, cod poștal fara
Tip pachet
STANDARD_150C
INDEX INDEX NOU/ CANTITATE
PERIOADA DE CANTITATE FACTOR CONSUM
SPECIFICAŢIE U.M. CONST. VECHI/MOD MOD CORECŢII DE NR. ZILE
CONSUM MĂSURATĂ DE PUTERE MEDIU/ZI
STABILIRE STABILIRE FACTURAT
42200/
Energie activa 27.10.21-01.11.21 kWh 1 42271/estimat 71 71 5 20.37
regularizare
41650/ 42200/
Energie activa 30.09.21-27.10.21 kWh 1 550 539 27 20.37
regularizare regularizare

PREŢ ACTIVE
NR. CANTITATE VALOAREA VALOAREA
DENUMIRE SERVICII FACTURATE PERIOADA DE FACTURARE U.M. FĂRĂ TVA
CRT. FACTURATA FĂRĂ TVA(LEI) TVA(LEI)
(LEI/U.M.)
1 Abonament estimat anterior 30.09.21-01.10.21 -1,00 zile 0,00 0,00

2 Abonament factura curenta 30.09.21-01.11.21 32,00 zile 0,000000 0,00 0,00

3 Energie activa total* 30.09.21-01.11.21 621,00 kWh 173,26 32,92

4 Energie activa facturata anterior** 30.09.21-01.10.21 -11,00 kWh -3,07 -0,58

5 Energie activa factura curenta *** 30.09.21-01.11.21 610,00 kWh 170,19 32,34

6 En.act.jt la pret furnizare estimata anterior 30.09.21-01.10.21 -11,00 kWh -3,07 -0,58

7 En.act.jt la pret furnizare tinmar standard150 factura 30.09.21-01.11.21 621,00 kWh 0,279000 173,26 32,92
curenta
8 Energie activa estimata anterior serviciul de distributie 30.09.21-01.10.21 -11,00 kWh -2,18 -0,41

9 Energie activa serviciul de distributie 30.09.21-01.11.21 621,00 kWh 0,198140 123,04 23,38

10 Energie activa estimata anterior serviciul de transport 30.09.21-01.10.21 -11,00 kWh -0,21 -0,04

11 Tarif de extragere en. el. din retea (tl) 30.09.21-01.11.21 621,00 kWh 0,019220 11,93 2,27

12 Energie activa estimata anterior serviciul de transport tg 30.09.21-01.10.21 -11,00 kWh -0,02 0,00

13 Tarif de introducere en. el. in retea (tg) 30.09.21-01.11.21 621,00 kWh 0,001300 0,80 0,16

14 Energie activa estimata anterior serviciul de sistem 30.09.21-01.10.21 -11,00 kWh -0,12 -0,02

15 Energie activa serviciul de sistem 30.09.21-01.11.21 621,00 kWh 0,010820 6,71 1,28

16 Contributie cogenerare estimata anterior 30.09.21-01.10.21 -11,00 kWh -0,18 -0,03

17 Contributie pentru cogenerare factura curenta 30.09.21-01.11.21 621,00 kWh 0,017120 10,64 2,02

18 Energie estimata anterior pt certificate verzi 30.09.21-01.10.21 -11,00 kWh -0,71 -0,13

19 Certificate verzi factura curenta 30.09.21-01.11.21 621,00 kWh 0,064066 39,79 7,55

20 Acciza estimata anterior 30.09.21-01.10.21 -11,00 kWh -0,06 -0,01

21 Acciza factura curenta 30.09.21-01.11.21 621,00 kWh 0,005230 3,24 0,62

22 Total factura 362,86 68,98

23 Total baza de impozitare TVA 362,86

24 Total de plata factura curenta cu TVA 431,84

25 Energie activa facturata in perioada similara a anului 506,00 kWh


precedent

Temei legal contribuţie cogenerare de înaltă eficienţă: Ordin: 239/2020; Certificate verzi: Lg.220/2008 cu modif. si completarile ulterioare, Lg.122/2015; Ordine: 187/2018,238/2019;; Tarife distribuţie şi
transport: Ordine nr. 214/2020, 215-222/2020;Acciză necomercială: C.F. 227/2015;Altele: Ordin 121/2015

*Consumul efectiv realizat / consumul estimat de energie electrică activă, determinat ca diferenţă, între valorile înregistrate ale ultimelor două citiri consecutive ale contorului.
** Energie electrică activă facturată în perioada cuprinsă între ultimele două citiri consecutive ale contorului pe baza unor valori estimate de consum, stabilite conform contractului.
*** Consum facturat pentru perioada cuprinsă în ultimele două citiri consecutive ale contorului, stabilit ca diferenţă între consumul efectiv realizat de energie electrică activă şi energia electrică activă
facturată pe baza valorilor estimate de consum.

TINMAR ENERGY SA Sky Tower, Etaj 17, 246C Calea Floreasca, Bucureşti 1, România
T +40 213 180 772 |F +40 213 180 771 | office@tinmar.ro | tinmar.ro | tinmar.ro
C.S.S.V.: 43.393.775 | CUI: RO34620961 | Reg.Com.J40/6868/2015 | Licenţă de furnizare energie electrică nr.1809/2015
Pagina 3 din 7 la factura 29270
Ce puteţi face dacă Solicitări şi termene de răspuns
aveţi o problemă ? Luam fiecare plângere în serios şi ne străduim să o rezolvăm cât mai repede.
Luaţi legătura cu noi ! Găsiţi aici termenele de rezolvare pentru mai multe din serviciile noastre (conform prevederilor
Preluarea plângerilor de la clienţi finali se face Standardului de Performanţă în Domeniul Furnizării Energiei Electrice):
utilizând următoarele modalităţi:
Prin intermediul contact-center Solicitări contract
la tel.: 031 9797.
L-V intre 9:00 – 21:00 pentru informaţiile Durata de transmitere a ofertei de furnizare Max. 15 zile lucrătoare
legate de oferte, încheierea , derularea,
încetarea contractului de furnizare energie Înlocuire contor pentru schimbare tarif Max. 15 zile calendaristice
electrică.
Non-stop pentru sesizarea situaţiilor de Încheiere contractare Max. 15 zile calendaristice
urgenţă privind funcţionarea în condiţii de
Schimbarea furnizorului de energie electrică 21 zile calendaristice
siguranţă a instalaţiilor clientului final.
Prin intermediul adreselor de e-mail:
Solicitări privind facturile
piata-reglementata@tinmar.ro,
relatii-clienti@tinmar.ro. Neprimire factură max 2 zile lucrătoare
Prin intermediul formularului online pe
www.tinmar.ro. Contestaţie factură 5 zile calendaristice
Prin fax la nr.: 021 318 2071.
Continuitatea în alimentarea cu energie electrică
Prin posta la adresa:
Calea Floreasca, nr.246C, etaj 17, Sector 1, Înlocuire, remediere contor de măsurare 10 zile lucrătoare
Bucureşti.
Reluarea furnizării în urma îndeplinirii obligaţiilor de plată 2 zile lucrătoare
Mai multe despre consumul
tău de electricitate Răspunsuri la reclamaţii privind calitatea energiei electrice furnizate
Facturăm energie în kilowati-oră (kWh). Un Întreruperi şi Fluctuaţii de 15 zile lucrătoare
kWh reprezintă 1 kilowatt de energie folosit tensiune
într-o oră.
Deteriorare receptoare 30 zile calendaristice
Dacă un aparat electric are o putere de 1000W
Solicitări informaţii privind legislaţia, tarife reglementate, etc. 15 zile calendaristice
(sau 1kW) şi îl folosiţi timp de 30 de minute,
Alte plângeri
consumul de electricitate va fi de 0,5 ore x
Angajat_Furnizor/ Sesizări plăţi/ Solicitări acordare compensări/ 15 zile calendaristice
1000Wh sau 0,5kWh.
Calitatea furnizării serviciilor, Propuneri de îmbunătăţire etc.

Intervalul de timp pentru citirea indexului contorului de către reprezentantul OR: conform politicilor

interne stabilite de fiecare operator de reţea (OR) în parte.

Compensaţiile

Compensaţiile reprezintă despăgubiri acordate de operatorul de distribuţie cf. ordinelor Autorităţii

Naţionale de Reglementare în Domeniul Energie nr.11/2016 şi 6/2017, cu modificările şi completările

ulterioare.

În caz de întreruperi în alimentarea cu energie puteţi sesiza direct operatorul de reţea (OR) la care este

racordat locul dvs. de consum, la nr. de telefon de mai jos:

Operatorul de rețea Tel. deranjamente


E-DISTRIBUŢIE MUNTENIA S.A. 0800.070.888
E-DISTRIBUŢIE BANAT S.A. 0800.070.444
E-DISTRIBUŢIE DOBROGEA S.A. 0800.070.555
DELGAZ GRID S.A. 0800.800.929
DISTRIBUŢIE ENERGIE OLTENIA S.A. 0800.500.000
SDEE MUNTENIA NORD S.A. 0800.500.205
SDEE TRANSILVANIA SUD S.A. 0800.801.929
SDEE TRANSILVANIA NORD S.A. 0800.400.929

Informaţii privind posibilitatea schimbării furnizorului pot fi consultate la adresa:

https://www.tinmar.ro/informarea-consumatorilor/schimbare-furnizorului-de-energie-electrica/

TINMAR ENERGY SA Sky Tower, Etaj 17, 246C Calea Floreasca, Bucureşti 1, România
T +40 213 180 772 |F +40 213 180 771 | office@tinmar.ro | tinmar.ro | tinmar.ro
C.S.S.V.: 43.393.775 | CUI: RO34620961 | Reg.Com.J40/6868/2015 | Licenţă de furnizare energie electrică nr.1809/2015
Pagina 4 din 7 la factura 29270
Dragă Client,

Îți mulțumim pentru parteneriat și pentru că ai ales serviciile noastre.

Dorim să îți comunicăm noile Condiții Generale ale Contractului de furnizare al energiei
electrice, încheiat cu compania Tinmar energy, cu mențiunea că am rectificat o eroare
materială existentă în documentul precedent, referitor la dreptul furnizorului de a
denunța contractul.

Dreptul de a denunța contractul de furnizare este exclusiv al Consumatorului nu și al


Furnizorului.

Pentru mai multe informații, te rugăm să accesezi linkul următor:


https://files.tinmar.ro/documents/210226/3638683a39.pdf.

Te asigurăm că depunem în continuare toate diligențele necesare pentru a-ți oferi o


experiență memorabilă privind consumul serviciilor de utilități.

Primăvară frumoasă, cu cea mai bună energie.

Echipa Tinmar energy

TINMAR ENERGY SA Sky Tower, Etaj 17, 246C Calea Floreasca, Bucureşti 1, România
T +40 213 180 772 |F +40 213 180 771 | office@tinmar.ro | tinmar.ro | tinmar.ro
C.S.S.V.: 43.393.775 | CUI: RO34620961 | Reg.Com.J40/6868/2015 | Licenţă de furnizare energie electrică nr.1809/2015
Pagina 7 din 7 la factura 29270