Sunteți pe pagina 1din 2

A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

CENTRALIZATORUL FACTURILOR EMISE


Cod Nume Localitate Numr Adresa Client Client Client factur
101 Client1 Constana 105 Client5 Arad 101 Client1 Constana 102 Client2 Bucureti 106 Client6 Timioara 105 Client5 Arad 102 Client2 Bucureti 103 Client3 Braov 107 Client7 Buzu 104 Client4 Cluj 104 Client4 Cluj 106 Client6 Timioara 105 Client5 Arad 103 Client3 Braov 102 Client2 Bucureti 106 Client6 Timioara 105 Client5 Arad 102 Client2 Bucureti 107 Client7 Buzu 103 Client3 Braov Str. A Str. E Str. A Str. B Str. F Str. E Str. B Str. C Str. C Str. D Str. D Str. F Str. E Str. C Str. B Str. F Str. E Str. B Str. G Str. C 456,853 456,854 456,856 456,858 456,859 456,855 456,861 456,852 456,857 456,860 456,862 456,864 456,865 456,866 456,867 456,868 456,869 456,870 456,871 456,863

Data facturii
Wed 24 Nov 10 Sat 6 Feb 10 Sat 23 Jan 10 Tue 18 May 10 Wed 25 Aug 10 Fri 22 Oct 10 Sat, 18 Sep 10 Sat 19 Feb 11 Wed 9 Mar 11 Sat 12 Mar 11 Tue 8 Mar 11 Mon 5 Dec 11 Thu 10 Feb 11 Sat 5 Mar 11 Thu 17 Mar 11 Fri 2 Dec 11 Sat 5 Mar 11 Mon 3 Oct 11 Mon 28 Nov 11 Fri, 14 Oct 11

Nr zile graie
20 zile 20 zile 10 zile 20 zile 30 zile 15 zile 15 zile 8 zile 3 zile 17 zile 5 zile 7 zile 9 zile 6 zile 30 zile

Data scadenei
Wed, 22 Dec 10 Sat, 6 Feb 10 Fri, 19 Feb 10 Tue, 1 Jun 10 Wed, 22 Sep 10 Fri, 3 Dec 10 Fri, 8 Oct 10 Fri, 11 Mar 11 Wed, 9 Mar 11 Sat, 12 Mar 11 Fri, 18 Mar 11 Thu, 8 Dec 11 Mon, 7 Mar 11 Fri, 11 Mar 11 Mon, 28 Mar 11 Fri, 2 Dec 11 Thu, 17 Mar 11 Mon, 3 Oct 11 Tue, 6 Dec 11 Fri, 25 Nov 11

Valoare Pltit factur 12,520 lei DA 15,600 lei NU 8,360 lei DA 13,000 lei NU 38,060 lei NU 46,766 lei NU 3,900 lei NU 14,005 lei DA 87,056 lei NU 19,500 lei DA 12,505 lei DA 8,706 lei DA 45,000 lei DA 2,284 lei 3,600 lei 18,732 lei 12,200 lei 14,780 lei 81,000 lei 56,100 lei NU DA NU NU DA NU NU

Majorri 123,864 lei 88,270 lei 215,420 lei 231,024 lei 21,450 lei 346,483 lei 9,045 lei 24,352 lei 47,580 lei 102,060 lei 76,857 lei

Nr. zile ntrziere

CERINE INFORMAIONALE:

27 1. S se afieze lista facturilor emise n ultimele 2 luni , pentru care clientul a beneficiat de un termen de graie . 28 2. S se afieze lista clienilor care provin dintr-o localitate care ncepe cu litera A sau cu litera C . 29 Cmpul de rezultate va conine numai rubricile Nume client i Localitate client. 30 3. S se afieze lista clienilor crora societatea comercial le-a emis facturi (cmpul de rezultate va conine numai rubrica Nume client). 31 4. S se afieze lista facturilor nepltite la care nr. de zile de ntrziere depete media acestora (cmpul de rezultate: Numr factur, Majorri, Nr zile ntrziere). 32 5. S se afieze lista clienilor cu care societatea a ncheiat contracte n anul n care s-au emis cele mai multe facturi . 33 Cmpul de rezultate va conine numai rubricile Nume client, Data facturii, Valoare factur.

A 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26

CENTRALIZATORUL FACTURILOR EMISE


Cod Nume Localitate Numr Adresa Client Client Client factur
101 Client1 Constana 105 Client5 Arad 101 Client1 Constana 102 Client2 Bucureti 106 Client6 Timioara 105 Client5 Arad 102 Client2 Bucureti 103 Client3 Braov 107 Client7 Buzu 104 Client4 Cluj 104 Client4 Cluj 106 Client6 Timioara 105 Client5 Arad 103 Client3 Braov 102 Client2 Bucureti 106 Client6 Timioara 105 Client5 Arad 102 Client2 Bucureti 107 Client7 Buzu 103 Client3 Braov Str. A Str. E Str. A Str. B Str. F Str. E Str. B Str. C Str. C Str. D Str. D Str. F Str. E Str. C Str. B Str. F Str. E Str. B Str. G Str. C 456,853 456,854 456,856 456,858 456,859 456,855 456,861 456,852 456,857 456,860 456,862 456,864 456,865 456,866 456,867 456,868 456,869 456,870 456,871 456,863

Data facturii
Wed 24 Nov 10 Sat 6 Feb 10 Sat 23 Jan 10 Tue 18 May 10 Wed 25 Aug 10 Fri 22 Oct 10 Sat, 18 Sep 10 Sat 19 Feb 11 Wed 9 Mar 11 Sat 12 Mar 11 Tue 8 Mar 11 Mon 5 Dec 11 Thu 10 Feb 11 Sat 5 Mar 11 Thu 17 Mar 11 Thu 1 Dec 11 Sat 5 Mar 11 Mon 3 Oct 11 Mon 28 Nov 11 Fri, 14 Oct 11

Nr zile graie
20 zile 20 zile 10 zile 20 zile 30 zile 15 zile 15 zile 8 zile 3 zile 17 zile 5 zile 7 zile 9 zile 6 zile 30 zile

Data scadenei
Wed, 22 Dec 10 Sat, 6 Feb 10 Fri, 19 Feb 10 Tue, 1 Jun 10 Wed, 22 Sep 10 Fri, 3 Dec 10 Fri, 8 Oct 10 Fri, 11 Mar 11 Wed, 9 Mar 11 Sat, 12 Mar 11 Fri, 18 Mar 11 Thu, 8 Dec 11 Mon, 7 Mar 11 Fri, 11 Mar 11 Mon, 28 Mar 11 Thu, 1 Dec 11 Thu, 17 Mar 11 Mon, 3 Oct 11 Tue, 6 Dec 11 Fri, 25 Nov 11

Valoare factur ######## ######## 8,360 lei ######## ######## ######## 3,900 lei ######## ######## ######## ######## 8,706 lei ######## 2,284 lei 3,600 lei ######## ######## ######## ######## ########

Pltit DA NU DA NU NU NU NU DA NU DA DA DA DA NU DA NU NU DA NU NU

Majorri 123,864 lei 88,270 lei 215,420 lei 231,024 lei 21,450 lei 346,483 lei 9,045 lei 24,539 lei 47,580 lei 102,060 lei 76,857 lei

CERINE INFORMAIONALE:

27 1. S se afieze lista facturilor emise n anul curent i pltite de ctre clienii din Braov i Timioara , precum i facturile nepltite de ctre clienii din Cluj . 28 2. S se afieze lista clienilor (cmp de rezultate - Cod, Nume, Localitate, Adresa) cu care societatea a ncheiat contracte n anul precedent . 29 Observaie : Un client va fi afiat cu valoare unic, indiferent de nr. facturilor ncheiate cu acesta. 30 3. S se afiseze lista facturilor nepltite pentru care s-a depit scadena cu mai mult de un an de zile (cmp de rezultate: Numr factur, Data scadenei, Pltit, Majorri) 31 4. S se afieze lista facturilor emise ctre clienii din Cluj i Timioara n prima zi a lunii curente (cmp rezultate: Nume client, Localitate client, Numr factur, Data facturii). 32 5. S se afieze lista facturilor care au devenit scadente la aceeai dat cu factura nr. 456.857 (cmpul de rezultate: Numr factur, Data scadentei).