Sunteți pe pagina 1din 10

Judet Buftea Cornetu Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov

Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov

Organizatie ( *- partener LDIR 2010) Fundatia Harvest Romania Fundatia Motivation Romania Alianta Nationala a Organizatiilor Studentesti din Romania Uniunea Nationala a Studentilor din Romania* Cercetasii Romaniei (diverse centre)* Fundatia pentru Tineret a Municipiului Bucuresti EcoAssist* ALUCRO Fundatia Terra Mileniul III* Asociatia Ecologica TurismVerde* Mai Mult Verde Asociatia Alma-Ro* A.R.T Fusion Team Work Centru de Asistenta pentru Dezvoltare Durabila si Res Umane Lume Buna ViitorPlus - asociatia pentru dezvoltare durabila* Asociatia turistica Ghizii Romaniei Bucuresti* Asociatia pentru Ecologie si Turism Montan EcoXtrem* Asociatia Hidroterapia* Fundatia Chance For Life* Egea Bucuresti* Asociatia Faber Fortunae* Clubul Sportiv Roman* Federatia Romana Sportul Pentru Toti* Clubul Alpin Roman Aigul Zeisan Cheosep* Ecosens Clubul Ecologic Unesco Pro Natura Grupul de explorari subacvatice si speologie Centrul de tineret al Bibliotecii Metropolitane Fundatia Romana pentru energie si mediu Asociatia Bate Saua Sa Priceapa Iapa Eco-civica (adresa mail proasta) Green Revolution Asociatia Salvati Bucurestiul Asociatia Terra Ecologica Asociatia Ecologie Sport Turism* Asociatia Salvati Dunarea si Delta Asociata Ecosophia Asocia ia pentru Prevenirea i Combaterea Polu rii Mediului Fundatia Centru de Prevenire a Poluarii Ecomondia Romania Asociatia Hidrogeologilor din Romania Societatea Independent pentru Protec ia Mediului nconjur tor Asociatia Studentilor din Facultatea de Limbi Straine Asociatia Studentilor la Psihologie si Stiintele educatiei Liga Studenilor din Universitatea Naional de Art Teatral i Cinematografie (LSUNATC) Asocia ia Studen easc a Universit ii Na ionale de Muzic Bucure ti (ASUNMB) The European Law Student's Association Asociatia Studentilor in Arheologie si Istorie din Romania AIESEC Bucuresti* Organizatia Studentilor din Inginerie Electrica Liga Studentilor din Facultatea de Automatica si Calculatoare AEGEE Bucuresti Societatea Studentilor in Medicina din Bucuresti Voluntari pentru Idei si Proiecte Sindicatul studentilor din Cibernetica Asociatia Studentilor Economisti din Romania* Business Organization for Students Asociatia Studentilor in Conta si Info de Gestiune (ASCIG) ADVICE Students PRIME Romania* ASFSIM Asociatia Studentilor din Universitatea Bucuresti (ASUB) Asociatia Studentilor Biologi (ASB) Asociatia Studentilor din Facultatea de Energetica Asociatia Studentilor in Inginerie Economica si Management AS IMST Asociatia Studenti si Profesionisti IT&C EESTEC GIA - Group Initiative for Animals* Asociatia Ascendent Asociatia ROBI

Tip Fundatie Crestina ONG Umanitar Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca ONG Asociatie pentru tineret ONG Eco ONG Reciclare/Eco ONG Eco Asociatie Turism Eco ONG Eco Asociatie politici publice Asociatie dezvoltare tineri Asociatie dezvoltare tineri Asociatie dezvoltare Site publicitate ONG Asociatie dezvoltare Asociatie Turistica Asociatie Turism Eco ONG ONG Asociatie studenteasca Asociatie dezvoltare Club sport Sport Club alpin Persoana(?) ONG ONG Eco Asociatie Asociatie de tineret ONG Eco Asociatie ciclism ONG Eco ONG Eco Asociatie locala ONG Eco Asociatie Eco/Turism ONG Delta ONG Eco ONG Eco ONG Eco ONG ONG ONG Eco Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca Asociatie studenteasca ONG de Protectie a Animalelor ONG Social ONG de Protectie a Animalelor

Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov

Asociata A Doua Sansa Fundatia Carturesti* Asociatia pentru Conservarea Ariilor Protejate Bio-cultural CIvika.ro* (contactat) Copacul de Hartie* Federatia Romana de Turism si Ecologie* Telefonul Copilului* Asociatia ALTA Group* Leo Club Sunshine* (mai multe cluburi in tara) Asociatia Producatorilor de Materiale de Constructii din Romania* Asociatia pentru Dezvoltare Urbana* BEST Bucuresti* (vb Maria) Asociatia World Vision* + centre Asociatia Pro Democratia* Centrul National de Resurse pentru Voluntariat Pro Vobis Senatul Studentesc - ASE United Way Asociatia Universitatea Copiilor Global Romanian Students and Young Professionals Society Grupul Local de Tineret Jos Palaria Clubul de Miscare pentru Sanatate Bucuresti (Asociatia Activ) Salvati Copiii Asociatia Creativ Tineret in Actiune Asociatia Sfantul Stelian Fundatia Tineri pentru Tinery (Youth for Youth) + multe centre Asociatia Youth for Justice Asociatia Pro Cultura Centrul Unic de Voluntariat Comunitar Federa ia Romn de Alpinism i Escalad Clubul Nostru Amicii Salvamont Brasov Clubul de speologie Emil Racovi Asociatia Komunitas

ONG de Protectie a Animalelor ONG Cultural ONG Eco ONG ONG Eco/Reciclare ONG Eco/Turism ONG Copii ONG Eco/Calatorii ONG Comunitate

ONG Social ong tineret

ONG/ Prj Eco ONG studenti/tineri angajati Asociatie de tineret Club Sanatate Asociatie de tineret Asociatie de tineret Asociatie de tineret Reintegrarea in societate Voluntariat Club Montan Club Montan Club Montan Club Montan ONG Social

Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov Bucuresti / Ilfov

Site ONG

E-mail contact ONG HarvestRomania@AOL.com

Telefon contact ONG 0213.505.936 / 0216.673.715 031 43 28 824 0742.584.229 0723.723.827 0214.107.002 0726.255.355 0213.141.227 0752.644.724 0318.241.020 0213.143.960 0318.058.165

www.motivation.ro www.anosr.ro www.unsr.ro www.scout.ro www.ftmb.ro www.ecoassist.org www.alucro.ro www.terraiii.ngo.ro www.turismverde.ro www.maimultverde.ro www.alma-ro.ngo.ro www.artfusion.ro www.teamwork.org.ro www.caddru.ro www.lumebuna.ro www.viitorplus.ro www.ghiziiromaniei.ro www.ecoxtrem-club.ro www.hidroterapia.ro www.chanceforlife.ro www.egea.eu/entity/Bucharest www.faberfortunae.ro www.sportulpentrutoti.ro www.clubulalpinroman.ro

office@anosr.ro contact@scout.ro secretariat@ftmb.ro

office@terraiii.ngo.ro turismverde@gmail.com asociatia@maimultverde.ro office@alma-ro.ngo.ro art_fusion_romania@yahoo.com office@CADDRU.ro viitorplus@viitorplus.ro office@ecoxtrem-club.ro as_hidroterapia@yahoo.com office@chanceforlife.ro contact@faberfortunae.ro/ faberfortunae@hotmail.com sportulpentrutoti@yahoo.com office@clubulalpinroman.com

0314.328.665 0723.268.845 - pres

0734.376.455 0318.053.637

0213.138.560 www.pronatura.ro www.gess.ro pronatura@ccs.ro/ office@pronatura.ro office@gess.ro ct@bmms.ro 0213.134.600 0214.111.721 office@eco-civica.ro office@greenrevolution.ro contact@salvatibucurestiul.ro contact@ecoest.ro office@salvatidelta.ro ecosophia@gmail.com office@cpp.org.ro office@ecomondia.ro 0213.154.193 www.asls.ro www.aspse.ro 021.410.70.72

www.batesaua.ro www.eco-civica.ro www.greenrevolution.ro www.salvatibucurestiul.ro www.terraecologica.trei.ro www.ecoest.ro www.salvatidelta.ro www.ecosophia.ro www.cpp.org.ro www.ecomondia.ro www.ahr.geologie.ro

0726.648.848

www.bucuresti.elsa.ro www.asair.ro www.aiesecbucharest.ro www.ose.ro www.ligaac.ro www.aegee-bucuresti.ro www.ssmb.ro www.vipromania.ro www.sisc.ro www.aser.ro www.bosromania.ro www.ascig.ro www.advicestudents.ro www.public-relations.ro www.asfsim.ro www.asub.ro www.asbub.weebly.com www.asfe.ro www.asiemb.co.nr www.asimst.ro www.aspi.ro www.eestec.ro www.gia.org.ro www.ascendent.org.ro www.4animals.ro

office@aiesec.ro office@ose.ro

office@sisc.ro office@aser.ro office@bosromania.ro office@ascig.ro 0752167197/ 0728302387 office@public-relations.ro office@asfsim.ro asbiologie@gmail.com

office@asimst.ro office@aspi.ro

www.adouasansa.com www.blog.carturesti.ro www.salvativamaveche.ro www.civika.ro contact@civika.ro www.copaculdehartie.ro copaculdehartie@mediaorg.ro www.frte.org/ www.telefonulcopilului.ro telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro www.altatour.ro asociatia_altagroup@yahoo.co.uk www.leoclubs.ro epure.valeriu@yahoo.com http://www.apmcr.org/ office@apmcr.org www.procivic.ro http://www.bestbucuresti.ro/ http://www.worldvision.ro rom_office@wvi.org/ burse@wvi.org http://bucuresti.apd.ro apd.bucuresti@apd.ro http://www.provobis.ro http://senstud.ase.ro/ http://www.unitedway.ro www.unico.org.ro office@unico.org.ro www.grspsociety.org/ www.jospalaria.wordpress.com http://clubuldemiscarepentrusanatate.w clubuldemiscare@yahoo.com ordpress.com http://www.salvaticopiii.ro/ www.creativ.org.ro office@creativ.org.ro www.tinact.ro www.sfstelian.org (?) www.y4y.ro office@y4y.ro www.yfj.ro contact@yfj.ro www.pro-cultura.ro http://frae.cluburimontane.org http://www.clubulnostru.org http://amicii-salvamont.net http://muntiicarpati.alpinet.org http://komunitas.ro

0766 614 045 Nu am gasit 021 3213232

021.222.91.01 021.222 82 54

021 316 61 76

021 212 03 63 0726.113.078

021 3155140 clubulnostru@gmail.com contact@amicii-salvamont.net muntiicarpati@clicknet.ro komunitas.ro@gmail.com 722823033 723276566 021-6835103

Persoana de contact ONG Ka y Havsgaard-director Ionela Tudor Alexe Daniela - presedinte/ Fit Cristina - vice PR Ionu Poenaru - presedinte Ticu Placinta - presedinte Liana Buzea- presedinte Adina Magsi - General Manager Lavinia Andrei - presedinte Constantin Serban - presedinte Dragos Bucurenci- presedinte Adrian Badila - presedinte Raluca baciu - coord programe Anca Anton - vicepresedinte Teolin Codreanu - presedinte Teia Catana - presedinte Bineata Razvan - presedinte/ Chiriac Ramona Oana Pirjolea - presedinte Iatcu Iulian- vicepresedinte Cristina Niculae (?) Simona Gradinaru/ Aurelia Pasat Popa Eugenia - presedinte Claudiu Roznovszky Valentin Capota (?) Dan Vasilescu Aigul Zeisan Cheosep Razvan Marcu, Andrei Lavinia Emil Burdusel Mihai Baciu Alexandru Horia Popescu Miron George Culda - presedinte Ing. Niculae Radulescu-Dobrogea Raluca Fiser - presedinte Nicusor Dan - presedinte Simona Cretu Doru Trasca - presedinte Liviu Mihaiu - presedinte Claudiu Istodor - presedinte Simina Stefan - presedinte Vladimir Gheorghievici - presedinte Prof. univ. dr. ing. Dolphi Drimer Prof. dr. ing. Daniel Scradeanu Alice Proti - presedinte Maria Sandu - presedinte Cristian Avram - presedinte(?) Razvan Apetrei - presedinte Rares Dina - Presedinte Adelina Arsene - presedinte Iancu Mihai - presedinte/Ojog Ciprian PR Andrei Cocarla - presedinte Petre Fluerasu - presedinte Ioan Diaconu Claudia Pop - presedinte, Maria Pepine PR Aura Pana - presedinte Adriana Gheara - presedinte Filip Nemteanu - presedinte Alice Diaconu- presedinte Georgiana Floroiu -presedinte/ Ruxandra Matei PR David Pripas - presedinte Anton Budici - presedinte Claudiu Dobrinescu - presedinte Radu Ghica - vicepresedinte Mocioaca Liviu Florinel - presedinte Constantin Manolache - presedinte Bogdan Iordache - Presedinte/ Ioana Posea Coordonator Buc Enescu Alina Marilena Cristian

Email / Telefon - Persoana de contact ONG

i.tudor@motivation.ro, 0748.229.784 daniela@anosr.ro/ cristina@anosr.ro ionut@unsr.ro

Liana@EcoAssist.org adinamagsi@alucro.ro

anca_anton_tw@yahoo.com

razvan.bineata@ghiziiromaniei.ro/ chiriac_ramona_87@yahoo.com oana@ecoxtrem-club.ro/ 0735 642 334 cristina.niculae@chanceforlife.ro blue_snurf@yahoo.com(?)/ pasataurelia@yahoo.com

claudiu.roznovszky@csr-org.ro/ roznovszky@yahoo.com valentin.capota@yahoo.com aigul_cheosep@yahoo.com terra3@b.astral.ro, ecosens@fx.ro

mihai.baciu@gess.ro alexhoria@yahoo.com manoliu@mailbox.ro/ miron_popescu@yahoo.com geobatesaua@batesaua.ro raluca.fiser@greenrevolution.ro simona_dragusanu@yahoo.com mihaiu@salvatidelta.ro stefan_apcpm@yahoo.com

dscrd2000@yahoo.com/ daniel@gg.unibuc.ro a_meghea@chim.upb.ro alice.proti@asls.ro mariasandu3@yahoo.com lsunatc@gmail.com razvan.apetrei@yahoo.com bucuresti@elsa.ro rares.dina@asair.ro adelina.arsene@aiesec.ro mihai.iancu88@gmail.com/ciprian_alin_19@yahoo.com, sindrestean.vlad@gmail.com contact@ligaac.ro/ andrei@ligaac.ro bucuresti@aegee.org ioan.diaconu@ssmb.ro claudia.pop@vipromania.ro/ maria.pepine@vipromania.ro/contact@vipromania.ro aura.pana@sisc.ro adriana.gheara@aser.ro

georgiana.floroiu@advicestudents.ro/ ruxandra.matei@advicestudents.ro davidpripas@gmail.com tony@asfsim.ro c_dobrinescu@yahoo.com/ presedinte@asub.ro ghyx_beyond@yahoo.com/ 0724703684 Liviu@asfe.ro mcosti@yahoo.com

cp@eestec.ro enescualina@yahoo.com, 0722.261.254 ascendentmc@yahoo.com, 0723 245642 0740 035 400, office@4animals.ro, robi_mydog@yahoo.com

Ioana Diaconu Mirosalv Tascu-Stavre

ioana.tess@yahoo.com, 0744884704 info@carturesti.ro, 021 317 34 59 m_tascu@yahoo.com, 0213.129.863

Silviu Toloaca - presedinte

0742 213 725/ contact@frte.org

Agnes Kozma - presedinte Claudiu Georgescu/ Miu Cristina Dan Patzelt/ Runa Zaharia-Irimescu Horia Alexandru Dragos Geamana

agnes_katalin_kozma@yahoo.co.uk 0724.356.404/ 0724.283.881 dan.patzelt@procivic.ro, 0722.594.485/ runa.zaharia@procivic.ro, 0749.204.221 horia.alexandru.andrei@BEST.eu.org rom_office@wvi.org apd.bucuresti@apd.ro, 021 / 222 82 45

Manuela Dugulan Ionela Grigore Filipciuc Diana Ioana Hudita Ina Lolescu, coordonator national Alisia Damian- director executiv Andrei Popescu - Coord. TIA Otilia Geavlete Alexandra Miroslav Andra Glavan Alexandru Horia Frunza Silviana Barbu

manuela_dugulan@yahoo.com, 726323674 0751021901/ ionela.grigore@grspsociety.org jos_palaria_buc@yahoo.com 726026315 ina.lolescu@salvaticopiii.ro, 0726 242503 funnyalisia@yahoo.com andrei.popescu@anpcdefp.ro otiliageavlete@yahoo.com, 0730003845 alexandra.miroslav@y4y.ro andraglavan@ymail.com, 726626216 alexhoria@yahoo.com, 0744 425 662 silvianamaria2000@yahoo.com , 0736500528

Dumitru Paul Ioana Alexandra Florea