Sunteți pe pagina 1din 4

Orar

Nivel II , SEMESTRUL I, 2017-2018

LUNI MARTI MIERCURI JOI VINERI


8-9,30
9,40-11,10 Didactica domeniului (Ed.
Fizica) Curs, Sala 027
Prof. dr. Faur Mihaela
11,20-12,50
13-14,30 Didactica domeniului Didactica domeniului
(Geografie), Sala 132
(Muzică)

Seminar –sapt. Impara/


Curs, Sala 20 (Fac. de
Muzica) Lect. Dr. Ivan Ramona
Prof. Dr. Florea Avram

13-14,30

PATA – SEMINAR
filologie gr.1 PAR /(Teologie,
Istorie, St. politice,
Filosofie,Comunicare, Drept, St.
Economice, PU) IMPAR

SALA 106

Lec.dr. Ramona
Hurduzeu

14,40- 16,10 Didactica domeniului Didactica domeniului (Ed. Didactica domeniului


fizică) Seminar , (Geografie), Sala 132
Seminar, Sala 20
(Muzică)
(Fac. de Muzica) Sala 030 Curs
As. Dr. Silviu Nisu
Prof. Dr. Florea Avram Lect. Dr. Ivan Ramona

14,40- 16,10 Didactica


domeniului
PATA – SEMINAR (Arte)
Matematica, Informatica, Ed. Sala 207 (Fac. de
Fizică PAR / arte)
Lect. Dr. Eugenia
PATA – SEMINAR Riemschneider
(Arte, Chimie, Biologie, Bio-
Chimie, Geografie, St.
Economice, Fizică) IMPAR

SALA 106

Lect.dr. Ramona
Hurduzeu

16,20-17,50 Didactica domeniului -Didactica domeniului PATA (Arte, Chimie, Biologie, Bio-
chimie, Gheografie, St. Economice, Fa
Matematica si informatica, Sociologie
( Psihologie, Sociologie) (Istorie, Teologie)
Psihologie, St. educatiei Educatie Fizica si
Sport)
CURS Curs, Sala 043 B
Curs
Sala 208 Lect. Dr. Hurduzeu Nicolae
Amfiteatru A13
Lect.dr. Simona Adam

Conf. Dr. Dana Gavreliuc

PATA – SE MINAR PMPE (Arte, Fac. de -Didactica domeniului


(St. politce, Filosofie, Comunicare,
Drept, St. Economice, PU)
Filologie gr.2 PAR / Chime, Biologie ,Bio-chimie,
Geografie, St. Economice, Curs, Sala106
16,20-17,50
FIZICĂ) / Conf. Dr. Borovic Darius
PATA – SEMINAR
(Sociologie si Psihologie, St.
Educatiei, Muzică) IMPAR (Fac. de Matematica si
Informatica, ED. FIZICĂ)

SALA 106
Seminar
Lect.dr. Ramona
Hurduzeu Sala 106

Asist. Dr. Lăscoiu


Mirela

18-19,30 Didactica domeniului -PMPE (Arte, Fac. -Didactica -Didactica domeniului -PATA ( Litere, Istorie, Teologie, St.
de Chimie, Biologie, Bio- domeniului Politice, Filosofie, Comunicare, Drept,
chimie, Gheografie, St. Muzica, PU)
( Psihologie, Sociologie, St. Economice, Fac. de (Istorie, Teologie) /
Educatiei) Matematica si (Fizică, Fac. De Matematica si
informatica, Fac. de Curs,
informatica, PU)
Curs
Seminar Sociologie si Psihologie, Seminar
Sala 208-sapt. Impara Fac. de Educatie Fizica si Sala F205 (Fac. de
Sport) fizica) Amfiteatru A13
Lect.dr. Simona Adam Sala 043 B
Curs Lect. Dr. Crăciun Sala 106 (provizoriu)
Lect. Dr. Hurduzeu Nicolae
Dana
Cab. 143
Conf. Dr. Conf. Dr. Dana Gavreliuc
Niculescu Maria

18-19,30

-PMPE -Didactica domeniului


(St. politce, Filosofie, Comunicare,
Drept, St. Economice, PU)
(Teologie, Istorie, St, Politice,
Filosofie, Comunicare, Drept,
St. economice, PU) sala 106

/ (FILOLOGIE) Seminar

Seminar
Conf. Dr. Borovic Darius
SALA 106

Asist.dr. Lăscoiu
Mirela

19,40-21,10 -PMPE (Litere, -Didactica


Istorie, Teologie, Fac. de domeniului (Fizică, Fac.
St. Politice, Filosofie,
De Matematica si Informatica,
Comunicare, Drept,
PU)
Muzica, PU) Curs

Cab. 143 Sala F205 (Fac. de


fizica) Seminar/

Conf. Dr. Lect.dr. Crăciun Dana


Niculescu Maria

19,40-21,10 PMPE (Fac. De


Sociologie si Psihologie, St.
Educatiei, MUZICĂ) /
(FILOLOGIE),

Seminar

Sala 106
Asist. Dr. Lăscoiu Mirela
Responsabil ORAR, Nivelul I I : lect. dr. Maria Lungu

maria.lungu@e-uvt.ro

Disciplinele studiate in semestrul I, Nivelul II, sunt:_Psihopedagogia adolescenţilor, tinerilor şi adulţilor (PATA),
Proiectarea şi managementul programelor educaţionale (PMPE) si Didactica domeniului şi dezvoltării în didactica
specialităţii (învăţământ liceal, postliceal, universitar).

Studentii de la Filologie vor studia Didactica domeniului in semestrul II.

!!!! Orice neclaritate legata de disciplina de invatamant, evaluare sau intervalul orar, va rog sa
o discutati cu cadrul didactic de la curs sau seminar.
Adrese e-mail cadre didactice:

Prof. dr. Avram Florea: avramflorea@yahoo.com

Conf. dr. Dan a Gavrelic dana.gavreliuc@e-uvt.ro

Conf. dr. Niculescu Maria: maria.niculescu@e-uvt.ro

Conf. dr. Darius Borovic: darius.borovic@e-uvt.ro

Conf. dr. Faur Mihaela: faur.mihaela@e-uvt.ro

Lect. Dr Nicolae Hurduzeu: nicolae.hurduzeu@e-uvt.ro

Lect.dr. Ramona Hurduzeu: ramona.hurduzeu@e-uvt.ro

Lect dr. Simona Adam: simona.adam@e-uvt.ro

Lect.dr. Dana Craciun: craciun.dana@e-uvt.ro

Lect. Dr. Ramona Ivan: ramona.ivan@e-uvt.ro

Lect. Dr. Eugenia Riemschneider : eugenia.riemschneider@e-uvt.ro

Asist.dr. Silviu Nisu: silviu.nisu@e-uvt.ro

Asist.dr. Mirela Lascoiu: mirela.lascoiu@e-uvt.ro