Sunteți pe pagina 1din 5

O comoara cu citeva sute de juvaeruri de calitate, din care fiecare poate alege dupa gustul sau.

Un tezaur de amintiri si de cultura adevarata, cu actori din elita scenei romanesti si un repertoriu international minunat (cenzura a avut si partzile ei pozitive, nu-i asa?). In seri monotone de toamna sau iarna, un fundal care aminteste de anii de liceu sau de facultate!
<http://teatrale.nobody.ro/> Piese de teatru radiofonic http://teatrale.nobody.ro/lista-alfabetica-pieselor/ Lista alfabetic a pieselor Cele mai votate piese 1. Tache, Ianke si Cadr de Victor Ion Popa *(208)*<http://teatrale.nobody.ro/2010/03/30/tache-ianke-si-cadar-de-victor-ion-popa/> 2. Mihail Sebastian - Steaua fara nume *(181)*<http://teatrale.nobody.ro/2010/06/21/mihail-sebastian-steaua-fara-nume/> 3. D'ale lui Pcal de Tudor Muatescu *(125)*<http://teatrale.nobody.ro/2011/06/09/tudor-musatescu-dale-lui-pacala/> 4. Tana si Costel de Ion Bieu *(119)*<http://teatrale.nobody.ro/2011/03/29/ionbaiesu-tanta-si-costel-2/> 5. Liftul de Dumitru Solomon *(111)*<http://teatrale.nobody.ro/2011/03/09/liftul-dedumitru-solomon/> 6. Peripetiile bravului soldat Svejk de Jaroslav Hasek *(107)*<http://teatrale.nobody.ro/2010/09/23/peripetiile-bravului-soldat-svejk-dejaroslav-hasek-2/> 7. Tudor Musatescu - Cheful suprem *(101)*<http://teatrale.nobody.ro/2010/06/01/tudormusatescu-cheful-suprem/> 8. Mucata din fereastr de Victor Ion Popa *(101)*<http://teatrale.nobody.ro/2011/06/30/muscata-din-fereastra-de-victor-ion-popa/> 9. Analfabetul de Branislav Nui *(96)*<http://teatrale.nobody.ro/2011/04/17/branislavnusic-analfabetul/> 10. Moftangii de I. L. Caragiale *(95)*<http://teatrale.nobody.ro/2011/03/15/rromanulrromanca-de-i-l-caragiale/> 11. La Medeleni de Ionel Teodoreanu *(91)*<http://teatrale.nobody.ro/2011/04/05/lamedeleni-de-ionel-teodoreanu/> 12. V place Brahms? de Franoise Sagan *(85)*<http://teatrale.nobody.ro/2011/07/10/va-place-brahms-de-francoise-sagan/> 13. Iata femeia pe care o iubesc de Camil Petrescu *(81)*<http://teatrale.nobody.ro/2011/06/03/camil-petrescu-iata-femeia-pe-care-iubesc/> 1 4. Bdranii de Carlo Goldoni *(78)*<http://teatrale.nobody.ro/2011/03/11/badaranii-decarlo-goldoni/> 15. Egoistul de Francoise Dorin *(78)*<http://teatrale.nobody.ro/2011/05/17/francoisedorin-egoistul/> 16. C.F.R de I. L. Caragiale *(77)*<http://teatrale.nobody.ro/2010/11/17/c-f-r-de-i-lcaragiale/> 17. Veciniada de Ion Bieu *(74)*<http://teatrale.nobody.ro/2010/11/27/veciniada-de-

ion-baiesu/> 18. O inspecie la 1936 de I. Valjan *(67)*<http://teatrale.nobody.ro/2011/08/02/inspectie/> 19. Ionel Teodoreanu In casa bunicilor *(66)*<http://teatrale.nobody.ro/2010/04/29/ionel-teodoreanu-in-casa-bunicilor/> 20. Omul care a vzut moartea de Victor Eftimiu *(66)*<http://teatrale.nobody.ro/2011/07/13/omul-care-vazut-moartea-de-victor-eftimiu/ Titluri 1001 nopti <http://teatrale.nobody.ro/tag/1001-nopti/> Agatha Christie<http://teatrale.nobody.ro/tag/agatha-christie/> Al. O. Teodoreanu <http://teatrale.nobody.ro/tag/al-o-teodoreanu/> Albert Camus<http://teatrale.nobody.ro/tag/albert-camus/> Alejandro Casona <http://teatrale.nobody.ro/tag/alejandro-casona/> Alexandre Dumas<http://teatrale.nobody.ro/tag/alexandre-dumas/> Alexandru Kiriescu <http://teatrale.nobody.ro/tag/alexandru-kiri%c8%9bescu/> Alexandr Vampilov <http://teatrale.nobody.ro/tag/alexandr-vampilov/> Alphonse Daudet<http://teatrale.nobody.ro/tag/alphonse-daudet/> Andersen <http://teatrale.nobody.ro/tag/andersen/> Antoine de Saint Exupery<http://teatrale.nobody.ro/tag/antoine-de-saint-exupery/> Anton Holban <http://teatrale.nobody.ro/tag/anton-holban/> Anton Pann<http://teatrale.nobody.ro/tag/anton-pann/> Arkadi Arkanov <http://teatrale.nobody.ro/tag/arkadi-arkanov/> Arthur Miller<http://teatrale.nobody.ro/tag/arthur-miller/> Aurel Baranga <http://teatrale.nobody.ro/tag/aurel-baranga/> Balzac<http://teatrale.nobody.ro/tag/balzac/> Branislav Nui <http://teatrale.nobody.ro/tag/branislav-nusic/> Brian Clark<http://teatrale.nobody.ro/tag/brian-clark/> Brtescu Voineti <http://teatrale.nobody.ro/tag/bratescu-voinesti/> Buchner<http://teatrale.nobody.ro/tag/buchner/> Bulat Okudjava <http://teatrale.nobody.ro/tag/bulat-okudjava/> Camil Petrescu<http://teatrale.nobody.ro/tag/camil-petrescu/> Camus <http://teatrale.nobody.ro/tag/camus/> Carlo Collodi<http://teatrale.nobody.ro/tag/carlo-collodi/> Carlo Goldoni <http://teatrale.nobody.ro/tag/carlo-goldoni/> Carlo Gozzi<http://teatrale.nobody.ro/tag/carlo-gozzi/> casting <http://teatrale.nobody.ro/tag/casting/> Cehov<http://teatrale.nobody.ro/tag/cehov/> Cervantes <http://teatrale.nobody.ro/tag/cervantes/> Cezar Petrescu<http://teatrale.nobody.ro/tag/cezar-petrescu/> Charles Charras <http://teatrale.nobody.ro/tag/charles-charras/> Charles Dickens<http://teatrale.nobody.ro/tag/charles-dickens/> Charlotte Bronte <http://teatrale.nobody.ro/tag/charlotte-bronte/> Choderlos de Laclos<http://teatrale.nobody.ro/tag/choderlos-de-laclos/> Constantin Negruzzi <http://teatrale.nobody.ro/tag/constantin-negruzzi/> Costache Caragiale <http://teatrale.nobody.ro/tag/costache-caragiale/> D. D. Patrascanu <http://teatrale.nobody.ro/tag/patrascanu/>

Dan Botta<http://teatrale.nobody.ro/tag/dan-botta/> Delavrancea <http://teatrale.nobody.ro/tag/delavrancea/> Denis Diderot<http://teatrale.nobody.ro/tag/denis-diderot/> Dino Buzzati <http://teatrale.nobody.ro/tag/dino-buzzati/> Dostoievski<http://teatrale.nobody.ro/tag/dostoievski/> Duiliu Zamfirescu <http://teatrale.nobody.ro/tag/duiliu-zamfirescu/> Dumitru Solomon <http://teatrale.nobody.ro/tag/dumitru-solomon/> Edmondo de Amicis<http://teatrale.nobody.ro/tag/edmondo-de-amicis/> Edmond Rostand <http://teatrale.nobody.ro/tag/edmond-rostand/> Edward Albee<http://teatrale.nobody.ro/tag/edward-albee/> Eminescu <http://teatrale.nobody.ro/tag/eminescu/> Eugene Ionescu<http://teatrale.nobody.ro/tag/ionescu/> existentialism <http://teatrale.nobody.ro/tag/existentialism/> Federico Garca Lorca <http://teatrale.nobody.ro/tag/federico-garcia-lorca/> Francoise Dorin <http://teatrale.nobody.ro/tag/francoise-dorin/> Franoise Sagan<http://teatrale.nobody.ro/tag/francoise-sagan/> G. Calinescu <http://teatrale.nobody.ro/tag/g-calinescu/> G. M. Zamfirescu<http://teatrale.nobody.ro/tag/g-m-zamfirescu/> Gala Galaction <http://teatrale.nobody.ro/tag/gala-galaction/> Garabet Ibraileanu<http://teatrale.nobody.ro/tag/garabet-ibraileanu/> Gellu Naum <http://teatrale.nobody.ro/tag/gellu-naum/> Gheorghe Ciprian<http://teatrale.nobody.ro/tag/gheorghe-ciprian/> Gianni Rodari <http://teatrale.nobody.ro/tag/gianni-rodari/> Gib Mihaescu<http://teatrale.nobody.ro/tag/gib-mihaescu/> Gogol <http://teatrale.nobody.ro/tag/gogol/> Goncearov<http://teatrale.nobody.ro/tag/goncearov/> Harriet Beecher Stowe <http://teatrale.nobody.ro/tag/harriet-beecher-stowe/> Hector Malot <http://teatrale.nobody.ro/tag/hector-malot/> I. L. Caragiale<http://teatrale.nobody.ro/tag/i-l-caragiale/> I. Valjan <http://teatrale.nobody.ro/tag/i-valjan/> Ibsen<http://teatrale.nobody.ro/tag/ibsen/> Ilf si Petrov <http://teatrale.nobody.ro/tag/ilf-si-petrov/> Ioan Groan<http://teatrale.nobody.ro/tag/ioan-gro%c8%99an/> Ion A. Bassarabescu <http://teatrale.nobody.ro/tag/ion-a-bassarabescu/> Ion Bieu <http://teatrale.nobody.ro/tag/ion-baie%c8%99u/> Ionel Teodoreanu<http://teatrale.nobody.ro/tag/ionel-teodoreanu/> J. D. Salinger <http://teatrale.nobody.ro/tag/salinger/> Jaroslav Hasek<http://teatrale.nobody.ro/tag/jaroslav-hasek/> Jean Anoulih <http://teatrale.nobody.ro/tag/anoulih/> Jean Bart<http://teatrale.nobody.ro/tag/jean-bart/> Jean Cocteau <http://teatrale.nobody.ro/tag/jean-cocteau/> Jean de Beer<http://teatrale.nobody.ro/tag/jean-de-beer/> John Osborne <http://teatrale.nobody.ro/tag/john-osborne/> Kafka<http://teatrale.nobody.ro/tag/kafka/> Karl Wittinger <http://teatrale.nobody.ro/tag/karl-wittinger/> Karol Wojtyla<http://teatrale.nobody.ro/tag/karol-wojtyla/>

Kincses Elmer <http://teatrale.nobody.ro/tag/kincses-elmer/> Leonid Andreev<http://teatrale.nobody.ro/tag/leonid-andreev/> Lermontov <http://teatrale.nobody.ro/tag/lermontov/> Lewis Caroll<http://teatrale.nobody.ro/tag/lewis-caroll/> Liviu Rebreanu <http://teatrale.nobody.ro/tag/liviu-rebreanu/> Lope de Vega<http://teatrale.nobody.ro/tag/lope-de-vega/> Lucian Blaga <http://teatrale.nobody.ro/tag/lucian-blaga/> Marcel Pagnol<http://teatrale.nobody.ro/tag/marcel-pagnol/> Marin Sorescu <http://teatrale.nobody.ro/tag/marin-sorescu/> Marivaux<http://teatrale.nobody.ro/tag/marivaux/> Matei Millo <http://teatrale.nobody.ro/tag/matei-millo/> Mateiu Caragiale<http://teatrale.nobody.ro/tag/mateiu-caragiale/> Max Frisch <http://teatrale.nobody.ro/tag/max-frisch/> Maxim Gorki<http://teatrale.nobody.ro/tag/maxim-gorki/> Mihail Bulgakov <http://teatrale.nobody.ro/tag/mihail-bulgakov/> Mihail Kogalniceanu <http://teatrale.nobody.ro/tag/mihail-kogalniceanu/ Mihail Sebastian <http://teatrale.nobody.ro/tag/mihail-sebastian/> Mihail Sorbul<http://teatrale.nobody.ro/tag/mihail-sorbul/> Mile Poposki <http://teatrale.nobody.ro/tag/mile-poposki/> Mircea Crtrescu<http://teatrale.nobody.ro/tag/mircea-cartarescu/> Mircea Eliade <http://teatrale.nobody.ro/tag/eliade/> Mircea Stefanescu<http://teatrale.nobody.ro/tag/mircea-stefanescu/> Molire <http://teatrale.nobody.ro/tag/moliere/> Mrozek<http://teatrale.nobody.ro/tag/mrozek/> Oscar Wilde <http://teatrale.nobody.ro/tag/oscar-wilde/> Ostrovski<http://teatrale.nobody.ro/tag/ostrovski/> Panait Istrati <http://teatrale.nobody.ro/tag/panait-istrati/> Paul Zindel<http://teatrale.nobody.ro/tag/paul-zindel/> Peter Shaffer <http://teatrale.nobody.ro/tag/peter-shaffer/> Pirandello<http://teatrale.nobody.ro/tag/pirandello/> premii <http://teatrale.nobody.ro/tag/premii/> Puskin<http://teatrale.nobody.ro/tag/puskin/> Radu Andrei Hora <http://teatrale.nobody.ro/tag/radu-andrei-hora/> Radu Stanca<http://teatrale.nobody.ro/tag/radu-stanca/> Radzinski <http://teatrale.nobody.ro/tag/radzinski/> Razumovskaia<http://teatrale.nobody.ro/tag/razumovskaia/> Sadoveanu <http://teatrale.nobody.ro/tag/sadoveanu/> Schiller<http://teatrale.nobody.ro/tag/schiller/> Scott Fitzgerald <http://teatrale.nobody.ro/tag/scott-fitzgerald/> Shakespeare<http://teatrale.nobody.ro/tag/shakespeare/> Shaw <http://teatrale.nobody.ro/tag/shaw/> Sheridan<http://teatrale.nobody.ro/tag/sheridan/> Slavici <http://teatrale.nobody.ro/tag/slavici/> Steinbeck<http://teatrale.nobody.ro/tag/steinbeck/> Stendhal <http://teatrale.nobody.ro/tag/stendhal/> streaming<http://teatrale.nobody.ro/tag/streaming/>

Suhovo Kobalin <http://teatrale.nobody.ro/tag/suhovo-kobalin/> teaser<http://teatrale.nobody.ro/tag/teaser/> teatru absurd <http://teatrale.nobody.ro/tag/teatru-absurd/> teatru filosofic<http://teatrale.nobody.ro/tag/teatru-filosofic/> teatru poetic <http://teatrale.nobody.ro/tag/teatru-poetic/> teatru politist<http://teatrale.nobody.ro/tag/teatru-politist/> Tennessee Williams <http://teatrale.nobody.ro/tag/tennessee-williams/> Teodor Mazilu<http://teatrale.nobody.ro/tag/teodor-mazilu/> Tolstoi <http://teatrale.nobody.ro/tag/tolstoi/> Tudor Musatescu<http://teatrale.nobody.ro/tag/tudor-musatescu/> Tudor Teodorescu Branite<http://teatrale.nobody.ro/tag/tudor-teodorescu-brani %c8%99te/> Turgheniev <http://teatrale.nobody.ro/tag/turgheniev/> uniter<http://teatrale.nobody.ro/tag/uniter/> Urmuz <http://teatrale.nobody.ro/tag/urmuz/> Vasile Alecsandri<http://teatrale.nobody.ro/tag/alecsandri/> Vasili ukin <http://teatrale.nobody.ro/tag/vasili-%c8%99uk%c8%99in/> Victor Eftimiu <http://teatrale.nobody.ro/tag/eftimiu/> Victor Hugo<http://teatrale.nobody.ro/tag/victor-hugo/> Victor Ion Popa <http://teatrale.nobody.ro/tag/victor-ion-popa/> Vlahu<http://teatrale.nobody.ro/tag/vlahu%c8%9ba/> Vclav Havel <http://teatrale.nobody.ro/tag/vaclav-havel/> Wilhelm Hauff<http://teatrale.nobody.ro/tag/wilhelm-hauff/> William Gibson <http://teatrale.nobody.ro/tag/william-gibson/> Willy Russel<http://teatrale.nobody.ro/tag/willy-russel/> Witold Gombrowicz <http://teatrale.nobody.ro/tag/witold-gombrowicz/>