Sunteți pe pagina 1din 12

OPISUL DOSARULUI

1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.

Opisul Dosarului ..
Cerere de evaluare a dosarului.......................
Decizie privind constituirea Consiliului de Administraie an colar 2011-2012.
Decizie membru C.A. erban Tatiana.
Adeverin calificative 2007-2008, 2008-2009, 2009-2010, 2010-2011 ..
Fia de evaluare...
Raport de autoevaluare
Aprecierea sintetica a Consiliului Profesoral
( Grdinia Sfnta Maria, Cumpna)...
9. Copie Procesul verbal Consiliul Profesoral
(Grdinia Sfnta Maria, Cumpna).
10. Aprecierea sintetica a directorului unitatii
(Grdinia Sfnta Maria, Cumpna)
11. Aprecierea sintetica a Consiliului Profesoral
(Grdina Dumbrava minunat, Constana)
12. Copie Proces verbal al Consiliului Profesoral
(Grdina Dumbrava minunat, Constana)
13. Aprecierea sintetica a Inspectorului colar de specialitate
(ISJ Constana).
14. Raport privind progresul copiilor, an colar 2007-2008.
15. Raport privind progresul copiilor an colar 2008-2009..
16. Raport privind progresul copiilor an colar 2009-2010..
17. Grafic cu progresul precolarilor, ani colari 2007-2010
18. Raport privind progresul copiilor an colar 2010-2011..
19. Grafic cu progresul precolarilor, ani colari 2010-2011
20. Adeverin iniierea i aplicarea unor proiecte de predare a disciplinei prin utilizarea programului

AEL n cadrul colii ...


21. Contract parteneriat educaional PitiCLIC..
22. Adeverin Infomedia.
23. Adeverin portal www.didactic.ro.................................................................................................
24. Diplom premiul I concurs naional Creaii din nimicuri
25. Diplom premiul II concurs naional Voinicelul..

26. Diplom premiul III concurs naional Lumin i culoare.


27. Diplom meniune concurs naional Creaii din nimicuri.
28. Diplom premiul I concurs judeean Copilria".
29. Diplom premiul II concurs judeean Csua de turt dulce
30. Diplom premiul III concurs judeean Mldie dobrogene...
31. Diplom de merit concurs judeean Toamna ne aduce bogii i jucrii..
32. Diploma premiul I concurs internaional Arta Efemer Vara...
33. Diploma premiul I concurs internaional Europrecolarul
34. Diplom premiul I concurs internaional Pe urmele iepurailor
35. Diplom premiul I concurs internaional O primvar european la malul mrii.
36. Diplom premiul I concurs internaional creaie plastic pentru copii.
37. Diplom premiul II concurs internaional Pe urmele iepurailor
38. Diplom premiul II concurs internaional SMARTY.
39. Diploma premiul II concurs internaional Europrecolarul
40. Diplom premiul III concurs internaional SMARTY.
41. Diplom meniune concurs internaional Pe urmele iepurailor...
42. Diplom premiul I concurs naional Iarna-tradiie i magie.
43. Diplom premiul II concurs naional Iarna-tradiie i magie
44. Diploma premiul III concurs naional Cu Europa la joac - Europrecolarul...

45. Diplom meniune concurs naional Naterea Domnului-prilej de bucurie pentru cretini.
46. Diplom premiul I concurs judeean Dansez pentru mare"
47. Diplom premiul I concurs judeean Mriorul vestitor al primverii..
48. Diplom premiul II concurs judeean Lumin divin la malul mrii
49. Diplom premiul III concurs judeean prin micare i prin sport vreau s cresc sntos.
50. Diplom meniune concurs judeean Lumin divin la malul mrii.
51. Diplom de merit concurs judeean n ateptarea lui Mo Crciun..
52. Diplom premiul I concurs internaional 1 Iunie Vis de copil..

53. Diplom de ndrumare a elevilor concurs naional Iarna-tradiie i magie.


54. Adeverin concurs naional Naterea Domnului prilej de bucurie pentru cretini..
55. Adeverin de participare concurs naional Bimbo..
56. Diplom de participare - concurs internaional 1 Iunie Vis de copil
57. Diplom de supraveghetor concurs naional Colorm i nvm
58. Diploma de organizator concurs internaional Cu Europa la joac - Europrecolarul
2007.
59. Diplom de organizator concurs naional Iarna-tradiie i magie
60. Diploma de organizator concurs internaional Cu Europa la joac - Europrecolarul
2009
61. Diploma de organizator concurs internaional Cu Europa la joac - Europrecolarul
2010.
62. Diplom de organizator - concurs internaional SMARTY.

63. Adeverin de organizator concurs naional Bimbo.


64. Diplom de jurizare concurs internaional O primvar european la malul mrii..

65. Adeverin de ndrumare- concurs judeean Micii sanitari.


66. Diplom de participare expoziia tematic Toamna ne aduce bogii i jucrii...
67. Adeverin de participare concurs judeean Micii pompieri.

68. Diplom de jurizare concurs judeean Csua de turt dulce - mai 2010
69. Diplom de evaluator concurs judeean Csua de turt dulce- martie 2011...

70. Diplom de organizator concurs judeean Copilria...


71. Diplom de organizator concurs judeean Csua de turt dulce - mai 2010..
72. Diplom de organizator concurs judeean Csua de turt dulce- martie 2011
73. Diplom de supraveghetor concurs judeean Csua de turt dulce - mai 2010..
74. Diplom de supraveghetor concurs judeean Csua de turt dulce - martie 2011.
75. Diplom concurs/simpozion internaional Creativitatei inovaie n nvmntul special
76. Diplom expoziie/simpozin internaional Educaia n context european.

77. Diplom simpozion internaional Dimensiuni i perspective de cunoatere a diversitii

culturale.
78. Diplom simpozion naional Creativitatea i inovaia n randamentul unui act educativ de

calitate
79. Diplom de participare simpozion naional Din btrni se povestete 2009
80. Diplom de participare simpozion naional Din btrni se povestete 2007
81. Diplom de participare expoziie Ziua cluului de mare.
82. Diplom simpozion/expoziie naional de grafic Eminescu azi..
83. Diplom de participare - concurs naional Lumin i culoare..
84. Adeverin de organizare - concurs judeean Micii sanitari 2007 2008
85. Adeverin activiti culturale/educative 2008 2009
86. Adeverin activiti/rezultate elevi cu dificulti de nvare
87. Adeverin activiti echitate n educaie
88. Adeverin Asociaia RENINCO Pai spre educaia incluziv n grdinie
89. Convenie de colaborare Asociaia RENINCO Premisele educaiei incluzive n grdini..
90. Adeverin activiti practice..
91. Diplom Parteneriat Educaional Interjudeean Curcubeul prieteniei.
92. Diplom de participare concurs internaional de creaie plastic Pe urmele iepuraului.
93. Adeverin activiti metodice/extracolare/educative
94. Adeverin activiti educative
95. Convenie de voluntariat.
96. Diplom aciune de voluntariat Mo Nicolae: Carte, film, veselie...

97. Diplom expoziie cu scop caritabil


98. Diplom aciune de voluntariat 2010...
99. Certificat de voluntar...

Adeverin
voluntariat
S
III
100.

citim

pentru

mileniul

101.

Decizie
coordonator
de
2008.

proiecte

programe

educative

Decizie
coordonator
de
2009.

proiecte

programe

educative

102.

103.

Certificat
mentor
2007.

Certificat
mentor
2008.

104.

Adeverin
curs
Jena.

Planul

105.

Adeverin
curs
Jocul
creativitii.
106.

metod

de

Adeverin
curs
Metode
grup

stimulare

interactive

107.

de

Adeverin
curs
Step
step

by

108.

Adeverin
curs
Practici
c.
109.

didactice

pentru

Adeverin
curs
Calitate
c
Adeverin
curs
c
111.

Profesioniti

coala
n

110.

managementul

Adeverin
curs
Bazele
c...

educaiei

Adeverin
curs
Implementarea
c

standardelor

112.

113.

incluziv,
educaie,

11

educaional,

53

parentale,
de

15

11

referin,

Adeverin program de formare continu Dezvoltarea profesional a cadrelor didactice


prin
activiti
de
mentorat,
60
c
114.

Adeverin
Master
timpurie.

Educaia

Adeverin
Master
Educaional

Management

115.

116.

Adeverin
remedial

educaie

117.

Ghid
de
implementare
Educaional

Valorizarea

118.

Inovaiei

Carte
1
Iunie

vis
ISBN

Suportul

de

119.

Carte
Din
btrni
ISBN..

copil,

se

120.

povestete,

121.
Fia de avizare opional Prietenul meu calculatorul.
..
122.
Suport de

curs

opional

Prietenul

meu

calculatorul.

123.

Fia
de
avizare
opional
dans..

Gimnastica

Suport
de
curs
opional
dans

Gimnastica

124.

125.

Fia
de
avizare
opional
poezie

Limba

englez

cntec

Suport
de
curs
opional
poezie.

Limba

englez

cntec

126.

127.

Fia
de
avizare
opional
toate..

Snatate

de

la

Suport
de
curs
opional
toate

Snatate

de

la

128.

Ghid
metodologic
Nunta
ISBN..

la

129.

Revista
Ecouri
educaionale,

130.

131.

Revista
de
specialitate
ISSN..

Incursiuni

Revista
nvmntului
ISSN.

Precolar

132.

romni,
ISSN
pedagogice,
3-4/2011,

133.

Revista
Iniiative
didactice,
ISSN...

nr.

42/2008,

134.

Revista
Iniiative
didactice,
ISSN...

nr.

46/2009,

135.

Revista
Iniiative
didactice,
ISSN...

nr.

47/2009,

Revista
Iniiative
didactice,
ISSN...

nr.

49/2009,

136.

Revista
Didactica
Nova
ISSN
137.

articol,

Revista
Didactica
Nova,
ISSN..

ian.

2011,

ian.

138.

2010,

Certificat de participare Stagiul de formare Analizarea programelor colare i a


manualelor
alternative
pe
discipline...
139.

Adeverin
Centrul
Naional
Examinare.

de

140.

Evaluare

Fia postului Analizarea programelor colare i a manualelor alternative pe


discipline.
141.

Certificat
de
participare
PRET
142.

la

cursurile

de

formare

mentorilor

Adeverin participare la stagiul de formare iniial Servicii de mentorat n vederea


dezvoltrii
i
mbuntirii
competenelor
profesionale
ale
personalului
din
grdinie.
143.

Adeverin de formare Servicii de mentorat n vederea dezvoltrii i mbuntirii


competenelor profesionale ale personalului din grdinie..
144.

Certificat
formator.

de

145.

Adeverin
de
formator
2011

PROMEP,

146.

Certificat
Simpozion
Internaional
via
147.

Fair

play

iunie
sport

Adeverin
Seminar
Didactica

European

148.

Diplom
Simpozion
educaie

Naional

149.

Diplom
Simpozion
nvmnt

Interjudeean

150.

Adeverin
formator
Educaie.

CCD

151.

Adeverin formator
precolar..
152.

Management

CCD

Abordarea

Decizie
formator/evaluator
Educaional.
Revista
Didactica
Nova
ISSN

Certificat
Colaborator
2009

colegiul

revista

155.

pentru

Creativitate
Performant
noului

Calitate

curriculum

CCD

153.

154.

mpreun

la

n
nivel

Management

de

redacie,

Iniiative

ian.

didactice,

2011,
2008,

Adeverin
2011..

metodist,

156.

157.

Adeverin
responsabil
2011

de

cerc

pedagogic,

Adeverin
responsabil
2010.

de

cerc

pedagogic,

158.

Adeverin membru
2011.
159.

Consiliul

Consultativ

al

Managerilor

colari,

160.

Adeverin
membru
2010

Consiliul

Consultativ

al

specialitii,

Adeverin
membru
2011

Consiliul

Consultativ

al

specialitii,

162.

Adeverin
Consiliul
de
2008

Administraie,

2007-

Adeverin
Consiliul
de
2009........

Administraie,

2008-

161.

163.

Adeverin
Consiliul
de
2010

Administraie,

164.

Decizie
Responsabil
2009

2009-

Comisie

165.

Metodic,

Decizie
ef
Comisie
2008

Metodic,

166.

Adeverin Comisia
2010.
167.

de

evaluare

Adeverin
evaluator
2010...

168.

Concursul

Adeverin supraveghetor
2010

Adeverin evaluator
2011

Concursul

169.

170.

Adeverin supraveghetor
2011
171.

dosarelor

de

Concursul

Concursul

suplinire

de

de

pentru

suplinire

suplinitor
de

suplinitor

gradatie

de

merit,

necalificai,

august

necalificai,

august

fr
fr

studii,

august

studii,

august

172.

Adeverin
Proiect
Rafa...

Girafa

Diplom
PitiCLIC..

Proiect

173.

Acord
parteneriat
Constana

CCD,
pentru

174.

175.

Proiect
educaional
copii.

mpreun

Protocol
de
parteneriat
zmbeasc

S-i

176.

Protocol
de
parteneriat
Terra

facem
Copiii

177.

Protocol
de
parteneriat
Constana

C.J.R.A.E.

178.

Acord
parteneriat
nvm
alii!..
179.

unii

de

la

Contract de parteneriat
Constana.
180.

coala

nr.

33,

Grdinie

nr.

19,

33,

Acord
de
parteneriat
fermecat.

Palatul

181.

Acord
de
parteneriat
copil

Vis

182.

Acord
de
parteneriat
verde
183.

mpreun

pentru

de
un

Acord
de
parteneriat
copilriei...
Protocol
de
parteneriat
Poliie..

Secia

185.

Protocol
de
parteneriat
literar..

50

Protocol
de
colaborare
colrel

de

minute

Azi

187.

viitor
Jocurile

184.

186.

5
de

magie

prichindel,

mine

Protocol
de
colaborare
Amicii.

Clubul

188.

Proiect
de
parteneriat
Constana.
189.

Muzeul

militar

Proiect
de
parteneriat
siguran
190.

Parteneriat
educaional
credin...
191.

40

Regele

Ferdinant,

mpreun

pentru

Educaie

prin

Adeverin
Organizaia
Vision

World

192.

Certificat Fondul Social European Formare de consilieri i asisteni suport pentru


implementarea strategiei de descentralizare a nvmntului preuniversitar.
193.

Certificat Fondul Social European Restructurarea sistemului de formare continu a


personalului din nvmntul preuniversitar...
194.

Adeverin
proiect

VISE
195.

10

Fondul

Social

European

Adeverin
ISJ
Constana
incluziv

Pai

196.

spre

educaia

Adeverin
copiii

Salvai

197.

Protocol
de
colaborare
VISE

ISJ

198.

Constana

Program Naional S citim pentru mileniul III - Proiect educaional Dulcele grai
romnesc.
199.

Program Naional Kalokagathia - Proiect educaional Mens sana in corpore


sano.
200.

Adeverin
proiect
Luminia...
201.

educaional

Revista

202.

Adeverin
colaborator
2007/2010

echip

management,

Adeverin
coordonator
2010/2011...

echip

management,

203.

Premiul
educaional..

Oferta

204.

Diplom
participare,
organizare
educaionale.

205.

206.

Trgul

de

oferte

Adeverin participare Proiect Naional Managementul Instituiilor Precolare n

Context
European.
207.

Diplom Proiect Naional Managementul Instituiilor Precolare n Context European,

2010.
208.

Diplom Proiect Naional Managementul Instituiilor Precolare n Context European,

2011.
Contract
de
sponsorizare
Spectrum..

209.

coala

210.

Contract
de
donaie
17.09.2010

SC

Orly

Distribution

SRL,

Contract
de
donaie
30.09.2010

SC

Orly

Distribution

SRL,

211.

11

Contract
de
donaie
Marian.

212.

Sponsorizare
deplasare
Cumpna..

Scurtu

Cumpna-Constana,

213.

Primria

Diplom
echip
Proiect
prinilor

Clubul

214.

Revista
Cumpna
..
215.

program

de

formare

continu

Declaraie
pe
rspundere
216.

Dosarul cuprinde .. pagini.


Opisul a fost redactat in 2 (doua) exemplare.
STOIAN BEATRICE GABRIELA

12

pentru

aduli
proprie