Sunteți pe pagina 1din 5

MINISTERUL EDUCAȚIEI ȘI CERCETĂRII AL REPUBLICII MOLDOVA

COLEGIUL PEDAGOGIC „ION CREANGĂ” DIN CADRUL


UNIVERSITĂȚII DE STAT „ALECU RUSSO” DIN BĂLȚI

”APROB”
______________L. Raciulă
Director adjunct

Grupa :

Disciplina:

Nr. lecției:

Subiectul lecției:

Tipul lecției:

Unități de competențe:

Obiectivele lecției:

La sfârșitul lecției, elevul va fi capabil:

O1

O2

O3

On

Strategii didactice:

Forme de organizare : frontal, individual, în perechi.


Metode și procedee:

Mijloace didactice:manual; fișe cu litere; fișe pentru activitate în perechi; fișe pentru lucru individual; planșă
pentru autoverificare.

Strategii de evaluare:

Bibliografie:

”APROB”
______________L. Raciulă
Director adjunct
Группа:

Дисциплина:

№ урока:

Тема урока:

Тип урока:

Единицы компетенций:

Цели урока:

К концу урока ученик будет способен:

Когнитивная область:

Область психомоторики:
Область эмоций:

Ц3
Цn
Дидактические стратегии:

Формы: фронтальная, индивидуальная, в группах.

Методы и приёмы:

Средства: демонстрационные, индивидуальные, раздаточные; учебник, карточки…

Стратегии оценивания:

Библиография:
SCENARIUL DIDACTIC AL LECȚIEI

Etapele Obiective Conținutul lecției Dozarea Strategii didactice Strategii


lecției în timp de
Forme de Metode și Mijloace
evaluare
(Cadru) organizare procedee
didactice
Notă

Evocare

Realizarea
sensului

Reflecție

Extensie
ДИДАКТИЧЕСКИЙ СЦЕНАРИЙ УРОКА

Этапы урока Цели Содержание урока Время Дидактические стратегии Стратегии

Формы Методы и Средства оценивания


приемы
Notă

Вызов

Осмысление

Рефлексия

Расширение

S-ar putea să vă placă și